اجرای طرح آموزش دوره‌های مهارتی ویژه کارکنان وظیفه در قرچک

خبر تاریخ خبر: 1397/02/26

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای قرچک از اجرایی شدن طرح آموزش دوره‌های مهارتی ویژه کارکنان وظیفه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، مهدی مبشر با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای بین فرماندهی انتظامی و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان منعقد شده است، اظهار کرد: بر اساس رویکرد جدید خدمت سربازی، کارکنان وظیفه در طول خدمت حداقل یک مهارت فنی را فراگرفته و تلاش می‌شود تا زمینه اشتغال آنها پس از پایان خدمت مهیا شود.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری آموزش مهارت و اشتغال جوانان به‌ ویژه سربازان است، تصریح کرد: یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب افزایش و ارتقای سطح مهارت سربازان وظیفه در دوران مقدس خدمت وظیفه است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای قرچک خاطرنشان کرد: به این منظور سعی داریم با برگزاری دوره‌های آموزشی در ارتقای مهارت در بین سربازان و نیز تحقق فرمایش رهبر فرزانه‌مان در سال حمایت از کالای ایرانی گام مؤثری برداریم.

وی بیان کرد: سربازی یک ظرفیت و سرمایه عظیم ملی به شمار می‌آید، هرروزه هزاران سرباز وارد مسیر سربازی و از این مسیر خارج می‌شوند که باید از این ظرفیت عظیم و نیروی انسانی استفاده درست و بهینه داشته باشیم.

مبشر گفت: اگر بتوانیم در دو سال سربازی برنامه و کلاس‌های آموزش مهارتی جامع و هدفمند برای سربازان برنامه‌ریزی و اجرا کنیم، قادر خواهیم بود پس از پایان این دوران با جوانانی شاغل، کارآفرین و نوآور روبه‌رو باشیم.

مبشر در پایان متذکر شد: برای توسعه اشتغال و کارآفرینی و توانمند کردن جوانان و سربازان برومند کشور عزیزمان به‌ویژه جوانان ولایتمدار شهرستان قرچک باید تمام نهادهای دولتی و دستگاه‌های اجرایی شهرستان حضوری تأثیرگذار داشته باشند.

اطلاعات

نویسنده : maryam bahari

منبع : فرمانداری قرچک

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.