برداشت حدود 85 درصد پنبه در البرز

خبر تاریخ خبر: 1396/09/20

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: برداشت در مزارع پنبه در سال زراعی جاری از تاریخ 20 آبان آغاز شده و محصول نزدیک به 85 هکتار از مزارع برداشت شده است.

 

به گزارش ایسنا، علی حیدری گفت:  کشت پنبه در سطح 160 هکتار از اراضی شهرستان اشتهارد با تعداد 30 نفر بهره بردار در سال زراعی96-95 صورت گرفته بود که از سطوح یاد شده 150 هکتار آن به صورت کشت اول و 10 هکتار آن به صورت کشت دوم (جاکشت مزارع غلات) انجام شد.

وی افزود : برای ترویج استفاده بهینه و صرفه جویی در آب مصرفی مزارع، روش کشت نشائی پنبه بر اساس برنامه ابلاغی حدود 1.5 هکتار به صورت کشت نشایی- حفاظتی، همراه با آبیاری تیپ و با استفاده از یک رقم وارداتی جدید پنبه برای اولین بار در استان انجام شد.

حیدری، بذور مورد استفاده در کشت پنبه را عموماً شامل بذور ایرانی نوع کرکدار و بذر دلینته شده از ارقام ورامین و خرداد عنوان کرد و گفت: تاریخ متداول کشت محصول پنبه در استان البرز از اوایل اردیبهشت ماه تا اواسط خرداد ماه است و با توجه به عدم تولید مناسب رقم ورامین که در چند ساله گذشته بیشترین سطح کشت پنبه را به خود اختصاص داده بود این سازمان به تازگی ارقام دیگری از جمله رقم ایرانی خرداد و برخی ارقام خارجی را با هماهنگی وزارت متبوع وارد چرخه تولید پنبه در سطح استان البرز کرده است.

اطلاعات

نویسنده : maryam bahari

منبع : خبرگزاری ایسنا

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.