لزوم بهبود وضعیت معیشتی قراردادموقتی‌ها در صنعت نفت/ عوامل معنوی بروز حوادث مرگبار در حوزه نفت را جدی بگیرید

خبر تاریخ خبر: 1396/09/20

سیدحسین نقوی حسینی در نامه‌ای خطاب به وزیر نفت خواستار بهبود وضعیت معیشتی قرارداد موقتی‌ها در صنعت نفت شد. به گزارش خبرنگار ایلنا؛ سیدحسین نقوی حسینی (نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی) در نامه‌ای که روزهای گذشته خطاب به وزیر نفت نوشت، خواستار توجه به وضعیت معیشتی قرارداد موقتی‌ها و بهبود اوضاع زیستی آنها شد.

 

احتراماً به استحضار می‌رساند از آنجایی که تعداد 34 هزار نفر از نیروهای قراردادی وزارت نفت موسوم به قراداد مدت موقت در آن وزارت مدت شش سال است که تبدیل وضعیت یافته‌اند و از ابتدای تبدیل وضعیت این عزیزان از طرف مدیران و مسئولان وزارت نفت بارها قول بهبود وضعیت معیشتی به این دسته از کارکنان که غالباً با تحصیلات دانشگاهی و در مناطق حساس و علمیاتی با شرایط سخت آب و هوایی و شرایط ویژه شغلی مشغول بکار می‌باشند داده شده؛ ولی متاسفانه هیچ‌گاه جامه عمل بدان پوشیده نشده است.

ضمناً در حادثه اخیر حوزه نفت و حوادث مشابه که منجر به جان باختن تعدادی از این عزیزان گردید علاوه بر عوامل مادی حادثه نظیر عدم رعایت مسائل ایمنی و یا فرسودگی تجهیزات فنی نباید از عامل مهم معنوی حادثه که درگیری ذهنی کارکنان غیررسمی که در وضعیت بد معیشتی و عدم پرداخت‌های قانونی و میزان دستمزد که منجر به این حوادث می‌گردد چشم‌پوشی نمود. لازم به ذکر است جنابعالی در روز رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی به صراحت از وضعیت بد معیشتی کارکنان قرارداد مدت موقت سخن گفتید و در برنامه‌های خود از رفع این معضل یاد نمودید. تحقق همان وعده‌ها و قول و قرارها گامی مثبت در جهت تحقق حقوق مسلم نیروهای مذکور است و موجب رفع معضل امنیت شغلی و دغدغه‌های معیشتی این عزیزان خواهد شد.

اخیراً مشاهده شده است که پس از جان باختن تعدادی از این کارکنان جنابعالی دستور رسیدگی به خانواده‌های این عزیزان و حتی رسمی شدن تعدادی از آنها و با اعضای خانواده‌های آنها پس از جان باختن را صادر کرده‌اید که اقدام قابل تقدیر است اما بهتر آن است که پیش از آنکه این عزیزان در آتش بسوزند، فکری اساسی و عاجل برای برون رفت آتش فقر از خانواده‌های این کارکنان خدوم و زحمتکش شود.

اطلاعات

نویسنده : maryam bahari

منبع : خبرگزاری ایلنا

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.