دانش آموزان مستعد پیشوایی بورسیه طرح ملی شهید ثامنی راد شدند

خبر تاریخ خبر: 1396/09/19

دانش آموزان مستعد پیشوایی بورسیه طرح ملی شهید ثامنی راد شدند تهران- ایرنا- دانش آموزان مستعد و برتر شهرستان پیشوا، بورسیه تحصیلی طرح ملی شهید ثامنی راد شدند.

 

به گزارش ایرنا ، در مراسم اعطای بورسیه طرح ملی شهید ثامنی راد که روز یکشنبه در سالن اجتماعات آموزش و پرورش شهرستان پیشوا برگزار شد ، 15 نفر از دانش آموزان دختر و پسر دبیرستان های دوره اول متوسطه از خدمات حمایتی موسسه مشکات بهره مند شدند.
مدیرعامل موسسه مشکات در این مراسم گفت: طرح ملی بورسیه علمی شهید ثامنی راد موسسه مشکات با هدف جهاد علمی و حمایت از دانش آموزان مستعد در مناطق مختلف ایجاد شده است. 
دکتر وحید کمرروستا افزود: طرح ملی شهید ثامنی راد تاکنون در هفت استان چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، خراسان شمالی، زنجان، لرستان، البرز و تهران اجرا شده که پیشوا نخستین شهرستان استان تهرن است که این طرح با همکاری موسسات و سازمان های مردم نهاد در آن اجرا می شود.
وی افزود: دانش آموزانی که در این طرح بورسیه می شوند به مدت 10 سال تا دانشگاه از خدمات حمایتی این موسسه برخوردار می شوند و با بهره گیری از توان علمی نخبگان کشور که فقط برای رضایت خداوند متعال فعالیت می کنند از بسیاری از خدمات بهره مند می شوند.
وی بیان کرد: برای انتخاب دانش آموزان مستعد شهرستان پیشوا، ابتدا 400 دانش آموز با توجه به سوابق تحصلی انتخاب شدند و این افراد با برگزاری آزمون های علمی به 42 نفر کاهش یافته و با اجرای مصاحبه های تخصصی 15 نفر به عنوان بورسیه انتخاب شدند.
کمرروستا تصریح کرد: خدمات طرح شهید ثامنی راد تنها به مسائل تحصیلی محدود نمی شود بلکه این طرح در حوزه خدمات اجتماعی و درمانی نیز ورود می کند تا دانش آموزان و خانواده های آنان بدون دغدغه فکری ، به کسب علم بپردازند.
وی اظهار کرد: موسسه مشکات تاکنون دو کتابخانه در مناطق روستایی کشور احداث و بیش از 3 هزار جلد کتاب کمک درسی به مناطق مختلف کشور ارسال کرده است ضمن این که این موسسه در بازسازی مدارس روستایی نیز یاریگر مسئولان می باشد.
بیش از 13 هزار دانش آموز در مدارس پیشوا مشغول به تحصیل می باشند.

اطلاعات

نویسنده : maryam bahari

منبع : خبرگزاری ایرنا

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.