نقوی حسینی: تداوم خرید غیبت سربازی در سال ۹۷/ تصمیمات پیرامون خرید خدمت با هماهنگی ستاد کل صورت می گیرد

خبر تاریخ خبر: 1396/09/19

نقوی نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: بر اساس بودجه سال ۹۷ تمامی مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از ۸ سال غیبت دارند می‌توانند با پرداخت جریمه غیبت خود از خدمت سربازی معاف شوند

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با بند ب تبصره 11 لایحه بودجه 1397 مبنی بر پرداخت جریمه غیبت سربازی گفت: در این بند آمده است تمامی مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از 8 سال غیبت دارند می‌توانند با پرداخت جریمه غیبت خود از خدمت سربازی معاف شوند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تصمیمات پیرامون سربازی باید با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح انجام شود، گفت: چون بر اساس شئونات ستاد کل و در نهایت فرماندهی کل قوا در این زمینه تصمیم گیری می شود.

وی افزود: طی سه سال گذشته دولت در بودجه سالانه جدول معافیت سربازی برای افرادی که بیش از هشت سال غیب داشتند را به مجلس ارائه و مقیاس و معیاری را نیز برای پرداخت هزینه های معافیت ارائه کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد:  البته مجلس نیز با این موضوع موافق است زیرا بسیاری از افراد امکان خدمت و انجام وظیفه سربازی را نداشته و خانواده آنها با مشکلات زیادی مواجه می شوند.

نقوی حسینی افزود: امسال نیز این مهم در بودجه لحاظ شده است و افراد بر اساس مدرک تحصیلی خود می توانند مبالغ مختلف را برای خرید پرداخت کرده و معاف شوند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: البته ستاد نظام وظیفه همیشه بر این موضوع تاکید داشته که نیازمند سرباز بوده و در برخی موارد با کمبود سرباز مواجه و با محدودیت روبرو هستند اما در نهایت با هماهنگی های صورت گرفته میان دولت، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه موضوع معافیت در بودجه 97 لحاظ و تقدیم مجلس شده است.

لازم به ذکر است در بند ب تبصره 11 این لایحه آمده است که مشمولان زیر دیپلم باید 10 میلیون تومان، دیپلم 15 میلیون تومان، فوق دیپلم 20 میلیون تومان، لیسانس 25 میلیون تومان، فوق لیسانس 30 میلیون تومان، دکترای عمومی علوم پزشکی 35 میلیون تومان، دکترای تخصصی غیرعلوم پزشکی 40 میلیون تومان و دکترای تخصصی رشته های علوم پزشکی باید 50 میلیون تومان پرداخت کنند./

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.