کمپین « نه به حذف تعطیلی ۱۵ خرداد» تشکیل شد/لزوم بازنگری مجلس

خبر تاریخ خبر: 1396/09/19

ورامین- وارثان قیام ۱۵ خرداد، پس از انتشار اخباری مبنی بر احتمال حذف تعطیلی ۱۵ خرداد، با تشکیل کمپین « نه به حذف تعطیلی ۱۵ خرداد» ، خواستار بازنگری مجلس در این طرح شدند. خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- وحید محمدی یکتا: « ۱۵خرداد قیام روحانیت است و باید تعطیل شود. » این جمله متعلق به امام خمینی(ره) ، بنیان گذار فقید جمهوری اسلامی ایران است، که در صحیفه نور آمده و از جهاتی اهمیت بسیار دارد.

 

امام(ره) برای مناسبت های مختلف واژه تعطیلی را به کار نبردند اما برای قیام ۱۵خرداد به عنوان مبدا نهضت اسلامی از این عبارت استفاده کردند، چه تفاوتی بین قیام ۱۵ خرداد و دیگر مناسبت ها وجود دارد، که سبب شده امام راحل(ره) به عنوان پایه گذار این نهضت عظیم اسلامی، بر تعطیل شدن ۱۵ خرداد تاکید داشتند، بحثی طولانی و تحقیقاتی علمی می طلبد، اما آن چه در این گزارش به آن خواهیم پرداخت، تلاش های چندین باره مجلس شورای اسلامی برای حذف تعطیلی ۱۵ خرداد است.

این اظهار نظرها از قبل وجود داشت، اما در یکی دو سال اخیر و با روی کار آمدن مجلس دهم شدت بیشتری گرفته است، تا جایی که سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۹۶ پیرامون بحث ساماندهی تعطیلات رسمی کشور، از طرحی خبر داد، که در آن تعطیلات نوروز به ۵ روز کاهش و روز ۱۲ و ۱۳ فروردین و همچنین ۱۵ خرداد از تعطیلات رسمی حذف و همچنین تعطیلی شنبه به جای پنجشنبه پیشنهاد شد.

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.