جشنواره شعر «پرنده‌های همیشه» همچنان اثر می‌پذیرد

خبر تاریخ خبر: 1396/09/18

آثار باید به صورت تایپ شده و به آدرس دبیرخانه که واقع در ورامین – خیابان شهداء – جنب بانک رفاه محل اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جنوب شرق است ارسال شود.

دبیر جشنواره شعر((پرنده‌های همیشه)) با اشاره به ارسال آثار شاعران جنوب شرق استان تهران به دبیرخانه اظهار داشت: علاقه مندان به شعر همچنان در حال ارسال آثار خود به دبیرخانه ششمین جشنواره استانی شعر دفاع مقدس هستند.
به گزارش ایلنا، مهرداد مجتهدی گفت: با توجه به ارایه فراخوان از سوی اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جنوب شرق استان تهران، آثار با موضوعات اعلام شده به دبیرخانه ارسال می‌شود تا داوران بتوانند با انتخاب بهترین اشعار، نفرات برگزیده را انتخاب و در مراسم اختتامیه معرفی و از آنان تقدیر نمایند.
وی در ادامه به چهار محور جشنواره پرداخته و افزود: تمامی آثار با محوریت دفاع مقدس، ایثار و شهادت؛ در موضوعات شهادت در ادبیات دفاع مقدس – مقاومت در ادبیات جنگ نرم و اسطوره‌های ماندگار و حماسه آفرینی جانبازان و ایثارگران در کنار موضوع دیگری با عنوان بکارگیری مضامین عاشورایی در شعر دفاع مقدس همچون؛ اندیشه عاشورایی – علمدار و ایثار - مقاومت و جانبازی و همچنین مقاومت ملل و بیداری اسلامی با موضوع بازتاب مقاومت مبتنی بر اصول اعتقادی – مقاومت فلسطین و لبنان، انتقال فرهنگ پایداری – بصیرت، دشمن‌شناسی، ولایتمداری در مقاومت ملل و محور چهارم که کودک و نوجوان دفاع مقدس با موضوع دیدگاه و جایگاه کودک و نوجوان در جنگ و دفاع – تحمل و پایداری فرزندان شاهد – شعر دانش آموزی دفاع مقدس در حال ارسال است.
دبیر جشنواره سپس شرایط شرکت را تشریح کرد و ادامه داد: آثار ارسالی در جشنواره‌های دیگر نیابد شرکت داده شده باشد و یا در مجموعه‌ای به چاپ رسیده باشد.
مجتهدی افزود: در ارسال آثار محدودیتی وجود ندارد و علاقه مندان در هر سنی می‌توانند اشعار خود را با چند محور به دبیرخانه ارایه دهند.
او در ادامه بحثاظهار داشت: آثار باید به صورت تایپ شده و به آدرس دبیرخانه که واقع در ورامین – خیابان شهداء – جنب بانک رفاه محل اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جنوب شرق است ارسال شود.
پیشکسوت شعر ورامین گفت: شماره تماس‌های ۳۶۲۶۹۲۲۹ و ۳۶۲۶۹۷۷۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر و شماره ۳۶۲۶۶۸۱۶ جهت سهولت در ارسال آثار به صورت دورنگار در نظر گرفته شده است.
مجتهدی ادامه داد: پست الکترونیکی به آدرس sajed. varamin @ gmail. com در اختیار علاقه مندان قرار گرفته شده و شاعران می‌توانند از طریق موارد فوق آثار خود را در اختیار ما قرار دهند.
دبیر جشنواره اظهار نمود: تنها اشعار شاعران محدوده جنوب شرق استان تهران قابل پذیرش بوده و در پایان نیز آثار منتخب در قالب کتاب و ویژنامه به چاپ خواهد رسید.
او افزود: به برگزیدگان هر بخش هدایای نفیسی اهدا خواهد شد و سایر شرکت کنندگان فاقد مقام، لوح تقدیر و هدیه دریافت خواهند کرد.
مجتهدی در پایان گفت: مهلت ارسال آثار تا پایان آذرماه است و اختتامیه جشنواره نیز دهه سوم دی ماه سال جاری برگزار می‌شود که زمان و مکان آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.