علت محرومیت ورامین از بخشنامه بخشودگی صد در صدی جرایم مالیاتی چیست ؟

خبر تاریخ خبر: 1402/11/15

این روز ها صحبت از بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی تا صد در صد در حال انتشار هست ، اما زمانی که به اداره مالیات ورامین مراجعه می نمایید می بینید که مساله طور دیگری است ...

بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی

 

این روز ها این بخشنامه در بین مودیان مالیاتی در حال دست به دست شدن می باشد . بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی تا صد در صد . اما وقتی به اداره مالیات شهرستان ورامین مراجعه میکنید ابتدا به شما میگویند که سقف بخشودگی جریمه تا 64 درصد و در صورت اعتراض تا 70 و 75 درصد می رسد . اما خبری از بخشودگی 100 درصد جریمه ای که هنوز وجاهت شرعی آن هم زیر سوال هست ، نیست .

سوالی که این وسط ذهن رو درگیر میکند این است ، اشخاص و شرکت هایی که طی چند سال گذشته بحران ها هولناک نوسانات شدید ارزی و رکود بی سابقه کرونا را پشت سر گذاشته طوری که حتی در پرداخت اصل مالیات خود دچار مشکل شده اند ، با چه منطق و اصلی باید تا دو برابر آن را بصورت جریمه پرداخت کنند!

مطالبه اجرای کامل بخشودگی صد در صدی جرایم مالیاتی

و عمق فاجعه آنجایی هست ، که حتی وقتی دستورالعمل بخشودگی جرایم کذایی مالیات تا صد در صد اعلام میگردد ، پس چرا اداره مالیات ورامین از اعمال آن کوتاهی میکند و اگر از بالاتر به آنها چنین اختیاری داده نشده چرا مسئولین محترم شهری و شهرستانی از قبیل نماینده محترم شهرستان ، فرماندار محترم ، امام جمعه محترم و ...  آن را از مسئولین دارایی استان و کشور مطالبه نمی کنند !؟

قرار دادن تا در این بخشنامه حکم داستان شخصی را دارد که مادر خود را برای فروش به بازار می برد ، وقتی با اعتراض اطرافیان روبرو می شود ، میگوید نگران نباشید قیمتی میگویم که هیچ کس نتواند بخرد!

حکم بخشنامه بخشودگی صد در صدی که با یک تا در بخشنامه ، هیچ کس شرایط برخورداری از آن را ندارد و یا اعمال آن کاملا سلیقه ای و در اختیار برخی مدیران قرار دارد به همین صورت 

اطلاعات

نویسنده : رسول سالاری

منبع : ورامین نامه

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.