مشکل عدم دریافت و ارسال ایمیل

خبر تاریخ خبر: 1402/06/04

مشکل عدم ارسال و دریافت ایمیل اگر شما هم از کاربران رایانه و گوشی های هوشمند هستید ، بی شک با مشکل عدم ارسال و دریافت ایمیل مواجه شده اید . ما قصد داریم در ورامین نامه مشکل عدم ارسال و دریافت ایمیل را مورد بررسی قرار دهیم .

ایمیل چیست

پیش از آنکه راجب مشکل عدم دریافت و ارسال ایمیل صحبت کنیم ، لازم است کمی با ایمیل آشنا شده و آن را بشناسیم .

ایمیل ( Email ) مخف شده (Electeronic mail  ) به معنی پست الکترونیکی یا همان رایانامه است . امروز با پیشرفت تلکونولوژی دیگرانسان ها برای انتقال و تبادل اطلاعات و ارسال پیام های خود از طریق نامه عمل نمی کنند و به راحتی برای یکیدیگر ایمیل ارسال می کنند .

در سال 1970 تحولی عظیم رخ داده و ایمیل جایگزین سرویس های پستی شد .

برای ایمیل زدن نیاز به یک سری نرم افزار های سرویس دهنده است . یاهو ، میل ، مایکروسافت outlook ، جیمیل و ... جزء سرویس های ارائه دهنده ایمیل هستند که از میان آن ها جیمیل از محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران برخوردار است .

جیمیل چیست

همانطور که در مطلب فوق بیان شد ، جیمیل یکی از سرویس های ارائه دهنده ایمیل است که توسط شرکت گوگل ساخته و روانه بازار شده است و به دلایل مختلف از جمله فضای امن با دسترسی آسان و...از محبوبیت خاصی برخوردار است .

پس از شناخت نسبی از ایمیل و جیمیل به سراغ مشکل عدم دریافت و ارسال می رویم .

عدم دریافت و ارسال ایمیل

ممکن است برای هر فرد مشکل عدم دریافت و ارسال ایمیل پیش آمده باشد ، ما در قالب این مطلب مشکلات آن را بررسی کرده و علل مختلف آن را بازگوکنیم .با ورامین نامه همراه باشید .

 

عدم دریافت و ارسال ایمیل

بررسی علل عدم دریافت ایمیل

در ادامه مطلب به بررسی برخی از دلایل عدم دریافت ایمیل می پردازیم .

1- پاک کردن ایمیل به صورت اتفاقی

ممکن است به طور ناخودآگاه و کاملا اتفاقی ایمیل دریافت شده را قبل از باز کردن و مطالعه ان حذف کردید و حال به دنبال ایمیل می گردیم . طبیعی ست که ایمیلی برای خواندن وجود ندارد .

سری به پوشه ایمیل های حذف شده خود بزنید .

2 - عدم اتصال به اینترنت

قبل از چک کردن ایمیل های خود ، اتصال دستگاه یا گوشی خود به اینترنت را چک کنید تا از وصل بودن آن مطمئن شوید .

3 - مسدود کردن فرستنده

بله گاهی اوقات به همین دلیل ساده ایمیل به دست شما نمی رسد . سری به پوشه مسدود شده ها بزنید و ایمیل فرستنده را از بلاک خارج کنید . برای رسیدن به پوشه ی مسدود شده ها مسیر زیر را دنبال کنید .

Manage your google account( مدیریت حساب گوگل )   

People & sharing ( افراد و هم رسانی )

Blocked ( مسدود شده ها )

4 - بازدید از فیلترهای اتوماتیکی

ممکن است فیلترو دستورات اتوماتیکی برای دریافت ایمیل خود در نظر گرفته اید ، که باعث حذف کردن ایمیل دریافتی می شود ، بدون اینکه شما اطلاع داشته باشید .

به عنوان مثال در تنظیمات فیلتری اتوماتیکی خود دستوری اعمال کرده اید که ایمیل هایی در متن خود کلمه سلام را دارند حذف شوند . پس سیستم فیلتر اتوماتیکی خود را چک کنید .

5 – مشاهده پوشه اسپم

درصورت مواجه شدن با مشکل عدم دریافت ایمیل ، علاوه برچک کردن صندوق ورودی خود ، سری هم به پوشه اسپم بزنید . ممکن است ایمیل دریافتی شما را به عنوان هرزنامه شناخته باشد و آن را به پوشه اسپم فرستاده باشد .

6 – چک کردن فروارد اتوماتیک

سرویس جمیل این قابلیت را دارد که با تنظیماتی که بر روی آن اعمال می کنید ، جایی را مخصوص ایمیل های دریافتی در نظر بگیرید که ایمیل ها به صورت خودکار به آن جا فروارد شود .

وقتی که این گزینه را فعال می کنید ، بایستی در نظر بگیرد که در هنگام فعال کردن این قابلیت ، حتما گزینه   Keep Gmail Copy in the Inboxرا تیک دار کنید . در صورت فعال نبودن این گزینه ایمیل شما به صورت خودکار از صندوق ورودی حذف می شود .

7 – استفاده از سرویس های دیگر

ممکن است شما نیز همزمان برای ارسال و دریافت ایمیل خود علاوه بر جیمیل از چندین سرویس دیگر نیز استفاده کنید . معمولا تغییرات انجام شده در سرویس های دیگر مانند پاک کردن ایمیل ، روی سرویس جیمیل نیز اعمال می شود . برای جلوگیری از این اتفاق بایستی همگام سازی اتوماتیک آن ها را غیر فعال کنید .

ما در مطلب فوق برخی از علت های عدم دریافت ایمیل را بررسی کردیم . حالا در ادامه مطلب ، علل عدم ارسال ایمیل را بررسی خواهیم کرد . پس با ما همراه باشید .

بررسی علل عدم ارسال ایمیل

بعد از بررسی علت ها عدم دریافت ایمیل ، قصد داریم به مشکلاتی که در ارسال ایمیل ممکن است برایتان پیش بیاید بپردازیم .

1 – بررسی اتصال اینترنت

ساده ترین عللی که باعث می شود ایمیل شما ارسال نشود ، عدم اتصال دستگاه شما به اینترنت است . پس ابتدا از متصل بودن به اینترنت مطمئن شوید . اگر چنانچه ایمیل شما ارسال نشود ، ادامه مطالب بررسی عدم ارسال ایمیل را مطالعه کنید .

2- مشکلات نوشتاری در آدرس گیرنده

آدرس ایمیل گیرنه را چک کنید . گاهی ممکن است حروفی از آدرس را اشتباه وارد کرده باشید و همین امر باعث عدم ارسال ایمیل شما می شود .

 

3 - غیر قابل دسترس بودن ایمیل گیرنده

گاهی ممکن است سرویس ایمیل فرد گیرنده مشکل و خطایی داشته باشد و یا در دسترس نباشد . در این جور مواقع قطعا ایمیل ما به مقصد نمی رسد .

4 – کم شدن شهرت آی پی

جیمیل های بلاک شده بعد از رفع مسدودیت ممکن است به دلیل کاهش شهرت آی پی نتواند ایمیل ارسال کند و این امر بسیار طبیعی ست . پس اگر بلاک شده اید با مشکل عدم ارسال ایمیل مواجه هستید .

5 – ارسال ایمیل های زیاد در مدت زمان کوتاه

در مواقعی که ارسال بیش از اندازه ایمیل داشته باشید ، محدود می شوید و دیگر ایمیل های شما ارسال نخواهد شد تا رفع محدودیت شوید .

6 - اختلال سرورهای گوگل

در برخی مواقع ، فرد تلاش می کند تا ایمیلی ارسال کند اما موفق نمی شود . گاهی ممکن است مشکل از سرورهای خود گوگل باشد و سرویس ارائه دهنده ایمیل به صورت سراسری دچار اختلال شده باشد .

پس از چند نفر پرس و جو کنید تا مطمئن شوید اختلالی در سرور های گوگل وجود ندارد .

7- مسدود بودن گیرنده

خیلی وقتا کاربران جیمیل فردی را بلاک می کنند اما فراموش می کنند ومجددا برای آنها ایمیل ارسال می کنند . در این جور مواقع طبیعی ست که جیمیل به دست ایشان نمی رسد .

پس اگر مشکل عدم ارسال ایمیل دارید ، پوشه مسدود شده های جیمیل خود را چک کنید و اگر گیرنده در لیست بلاک شده هاس ، آن را رفع مسدودیت کنید .

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم علل مختلف عدم دریافت و ارسال ایمل را مورد بررسی قرار دهیم .

چنانچه با مشکل فوق مواجه شدید ، کافی ست شماره 9099070345 را شماره گیری کنید ، تا کارشناسان همراه رایانه شما را در این امر یاری کنند .

 

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.