تبلیغات علنی فروش وی پی ان در ورامین

خبر تاریخ خبر: 1402/05/20

مساله تبلیغات علنی فروش موارد غیر مجاز ، از جمله مواردی هست که نمیتوان و نباید به سادگی از کنار آن گذشت . چرا که رواج یک عمل غیر قانونی به ظاهر کوچک ، زمینه ساز رواج جرائم بزرگتر در جامعه میشود . تبلیغات علنی فروش وی پی ان در ورامین نیز یکی از همین موارد می باشد .

فیلترینگ و چالش ها

مساله فیلترینگ  همواره یکی از چالش های مطرح در مساله حکومت ها و ملت ها بوده  و هست . هر سیستم حکومتی با هر سلیقه و عقایدی ، همواره سعی میکند تا اذهان عمومی جامعه خود را از مسائلی که در تعارض با منافع ملی و یا حکومت ها می باشند ، دور کنند .

فروش وی پی ان VPN در ورامین

چرا در ایران فیلترینگ داریم

تقریبا هیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که در فضای دنیای مجازی فعالیت داشته باشد و از ابزار فیلترینگ برای مدیریت و محافظت افکار عمومی جامعه خود استفاده نکند .

 چرا که مدیریت افکار عمومی یک جامعه توسط دشمنان و یا دیگران ، میتواند زمینه ساز بروز مشکلات امنیتی و بحران های اجتماعی و فروپاشی یک جامعه شود .

برای درک این موضوع کافیست فقط به همین نکته توجه داشته باشید ، ایران شبکه ای ندارد که فقط علیه آمریکا یا انگلیس یا یک کشور خاص برنامه داشته باشد ! اما کشور هایی مثل انگلیس ، آمریکا ، فرانسه ، عربستان ، ترکیه ، آلمان و ... شبکه هایی دارند که 24 ساعته فقط و فقط علیه ایران برنامه سازی می کنند !!

با این وجود همان کشور ها علیه محتوای مجازی کشور هایی مثل ایران ، چین ، روسیه ، ونزوئلا ، سوریه ، عراق و ... مساله فیلترینگ و تحریف واقعیت را بدون سر و صدا بر روی مردم خود اعمال می کنند .

که نمونه بارز آن ، تعجب گردشگران خارجی از اوضاع داخلی ایران بوده و همواره اذغان داشته اند ، ایران با آنچه که در رسانه های غربی به تصویر کشیده می شود ، متفاوت است .

خوب قاعدتا در شرایطی که فقط حدود 300 شبکه فارسی زبان ، شبانه روزی علیه کشور ایران در حال تبلیغ و برنامه سازی هستند ، طبیعی است که ایران برای دفع این تهاجم گسترده فرهنگی و اعتقادی از ابزار فیلترینگ برای مدیریت این مساله استفاده نماید .

که خوب البته ممکن است تبعاتی هم داشته باشد و بعضا ممکن است دسترسی به برخی برنامه ها و خدمات اینترنتی غیر مضر هم دچار مشکل شوند که برای این مسائل هم باید راه حل هایی اندیشیده شود .

قوانین فیلترینگ در ایران

در مرداد ۸۵ ، دولت آیین نامهٔ « سامان‌دهی فعالیت سایت‌های اینترنتی » را ابلاغ کرد . بر اساس این آیین ‌نامه ، همهٔ وبگاه‌های اینترنتی باید در وزارت ارشاد به ثبت برسند .

 

مواردی که استفاده از آن‌ها در سایت ها و فضای مجازی ممنوع شد :

 

 1. نشر مطالب الحادی و مخالف موازین اسلامی
 2. اهانت به دین اسلام و مقدسات آن
 3. ضدیت با قانون اساسی و هرگونه مطلبی که استقلال و تمامیت ارضی کشور را خدشه ‌دار کند .
 4. اهانت به رهبری و مراجع تقلید
 5. تحریف یا تحقیر مقدسات دینی ، احکام مسلم اسلام ، ارزش‌های انقلاب اسلامی و مبانی تفکر سیاسی امام خمینی
 6. اخلال در وحدت و وفاق ملی
 7. القای بدبینی و نا امیدی در مردم نسبت به مشروعیت و کارآمدی نظام اسلامی
 8. اشاعه و تبلیغ گروه‌ها و احزاب غیرقانونی
 9. انتشار اسناد و اطلاعات طبقه‌ بندی شدهٔ دولتی و امور مربوط به مسائل امنیتی ، نظامی و انتظامی
 10. اشاعهٔ فحشا و منکرات و انتشار عکس‌ها و تصاویر و مطالب خلاف اخلاق و عفت عمومی
 11. ترویج مصرف سیگار و مواد مخدر
 12. ایراد افتراء به مقامات و هر یک از افراد کشور و توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی
 13. افشای روابط خصوصی افراد و تجاوز به حریم اطلاعات شخصی آنان
 14. فعالیت‌های تجاری و مالی غیرقانونی و غیرمجاز از طریق شبکهٔ اطلاع ‌رسانی و اینترنت از قبیل : جعل، اختلاس و قمار
 15. انتشار اطلاعات حاوی کلیدهای رمز بانک‌های اطلاعاتی ، نرم‌افزارهای خاص ، صندوق‌ های پست الکترونیکی یا روش شکستن آن‌ ها
 16. خرید و فروش و تبلیغات در شبکهٔ اطلاع‌رسانی و اینترنت از کلیهٔ کالاهایی که منع قانونی دارند .
 17. هر گونه نفوذ غیرمجاز به مراکز دارندهٔ اطلاعات خصوصی و محرمانه و تلاش در جهت شکستن قفل رمز سیستم‌ ها
 18. هر نوع حمله به مراکز اطلاع‌ رسانی و اینترنتی دیگران برای از کار انداختن یا کاهش کارایی آن ‌ها
 19. هر گونه تلاش برای انجام شنود و بررسی بسته‌های اطلاعاتی در حال گذر در شبکه  که به دیگران تعلق دارد و نیز ایجاد هر گونه شبکه  و برنامهٔ رادیویی و تلویزیونی بدون هویت و نظارت سازمان صدا و سیما .

حکم فروش وی پی ان

امروزه علیرغم غیر قانونی بودن استفاده از فیلتر شکن ها ، بسیاری از کاربران برای دور زدن فیلترینگ و استفاده از شبکه های مجازی و سایت های فیلتر شده ، از فیلتر شکن ها و  VPN استفاده میکنند .

مجازات فروش فیلترشکن و  VPN:

بر اساس ماده 753 قوه قضاییه موظف می باشد با همکاری وزارت ارتباطات با فروش وی پی ان مقابله کند و جزای 20 میلیون ریال و یک سال حبس برای این کار در نظر گرفته شده است .

کلاف سردرگم فروش VPN

 مساله فروش فیلتر شکن در کشور یکی از پیچیده ترین معما های حل نشده در اذهان عمومی باقی مانده !

 با وجود اینکه قانون صراحتا استفاده و خرید و فروش فیلتر شکن را ممنوع کرده است ، اما این برنامه ها به  وفور و به سهولت در دسترس کاربران قرار میگیرد .

فروشندگان وی پی ان ها به راحتی در سایت ها  و با استفاده از درگاه های پرداخت بانکی ، اقدام به فروش وی پی ان می کنند ! و در این بین مقابله ظاهرا فقط  با فروشنده های خرد انجام  می شود !

مساله فروش وی پی ان در ورامین

و اما مساله اصلی ما در این مطلب ، فروش آزادانه وی پی ان در فروشگاه ها ، آن هم با تبلیغات علنی می باشد .

در صورتی که فروش وی پی ان همچنان خلاف قانون باشد ، پس انجام آن یعنی بی قانونی و جرم !

در این صورت مسال فرق میکند ، ما برای داشتن جامعه ای پاک ، ایمن و پویا ، چاره ای نداریم ، جز تمکین تک تک افراد از قانون . بنابراین تک تک افراد جامعه وظیفه دارند در مقابل مصادیق بی قانونی ، حساس باشند و با آن مقابله کنند .

چرا که رواج بی قانونی های به ظاهر کوچک ، زمینه ساز بی قانونی ها و جرائم بزرگ تر می شود .

کما اینکه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند ، به کوچکی گناه نگاه نکن ، بنگر که در مقابل چه عظمتی گناه می کنید .

با تعصی از همین فرمایش پیامبر اکرم ص باید به این نتیجه برسیم ، که برخورد با مصادیق قانون شکنی ، کوچک و بزرگ نداشته و هر شهروند و هر مسلمانی وظیفه دارد نسبت به رویت این موارد ، حساس بوده و واکنش نشان بدهد و مساله را از مبادی قانونی و مراکز ذی صلاح ، اطلاع رسانی و پیگیری نماید .

واقعا جای سوال هست که چرا در شهری با سبقه تاریخی ، مذهبی ، انقلابی و نسبتا کوچک مثل ورامین ، اینطور علنی مصادیق غیر قانونی تبلیغ می شود و هیچ کس نسبت به آن واکنشی نشان نمیدهد !! نه مردم نه مسئولین امر

عمق فاجعه اینجاست که این فروشگاه در میدان امام حسین علیه السلام و دقیقا در مقابل ساختمان دادگستری ورامین اقدام به تبلیغات علنی و فروش وی پی ان نموده است .

 

رسول سالاری

مدیر مسئول پایگاه خبری ورامین نامه

 

مطالب پیشنهادی

اخبار ورامین

روستاهای ورامین

تلفن رستوران در ورامین

ورامین شناسی

تلفن مشاغل ورامین

وضعیت آب و هوای ورامین

ساعت حرکت قطار تهران ورامین

 

 

 

 

اطلاعات

نویسنده : رسول سالاری

منبع : ورامین نامه

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.