خطای سینک نشدن در جیمیل

خبر تاریخ خبر: 1402/05/15

سینک شدن یا همگام سازی ( sync )جیمیل در دستگاه های مختلف بدین معناست که جیمیل در همه ی آن ها منظم ، دقیق و هماهنگ عمل کنند . یعنی اگر تغییراتی در یک سیستم رخ دهد یا برای یک سیستم پیغامی ارسال شود در دیگر دستگاه ها نیز این اتفاق رخ بدهد . ما در مطلب خطای سینک نشدن در جیمیل می خواهیم به رفع مشکلات سینک نشدن شما در جیمیل بپردازیم .

 

 کاربرد های sync کردن جیمیل 

برای اعمال تغییرات در جیمیل  از یک دستگاه به دیگر دستگاه باید جیمیل را بر روی آن های سینک کنید و پس از آن دیگر نیازی نیست نگران داده های خود باشید . گاهی نیز این همگام سازی به صورت خودکار اتفاق می افتد که در ادامه مطلب به توضیح آن خواهیم پرداخت .

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که قصد داشته باشید یک حساب از شبکه های اجتماعی و یا یک اکانت بازی خود را به دستگاهی دیگر منتقل کنید و شما بتوانید در زمان های مختلف با هر دو دستگاه به آن وارد شوید . با sync کردن جیمیل خود می توانید از این کاربرد جذاب استفاده نمایید .

 

کاربرد های سینک کردن جیمیل

خطای سینک نشدن

ممکن است شما گاهی در سینک کردن اکانت جیمیل خود بر یک دستگاه دیگر یا بر یک اپلیکیشن خاص به مشکل برخورده باشید . شما در ابتدا می توانید مشکلات اتصال خود با جیمیل را بررسی کنید .

اگر جیمیل شما اختلال داشت میتوانید ابتدا به https://www.google.com/appsstatus#hl=en&v=status  وارد شوید . در این صفحه شما می توانید جیمیل خود را بررسی کنید تا اطمینان حاصل فرمایید که هیچ ایراد و یا هیچ مورد قطعی وجود نداشته باشد و اگر مشکلی باشد به شما اطلاع خواهد داد .

نشانه هایی برای خطای همگام سازی

در ادامه ی مطلب چندین نشانه را برای شما ذکر کردیم که برای رفع آن ها باید به سراغ راه حل های ما برای سینک شدن ایمیل بروید :

  1. شما هیچ ایمیلی را دریافت نمی کنید و یا خطای account not synced دریافت می کنید و نمی توانید پیام ها را بخوانید .
  2. ایمیل های شما ارسال نمی شوند و در OUTBOX می مانند .
  3. برنامه ی جیمیل کند شده و هنگام استفاده از آن به مشکل برخورد می کنید .
  4. امکان دانلود فایل های داخل جیمیل وجود نداشته باشد .
  5. نوتیفیکیشن های مربوط به اتفاقات یا پیام ها نمایش داده نمی شوند .
  6. Inbox جیمیل بروزرسانی نمی شود .
  7. نرم افزار جیمیل در اندروید هنگ می کند و در اجرای آن اختلال وجود داشته باشد .

 

روش های حل خطای sync نشدن جیمیل در گوشی

خطای سینک نشدن در جیمیل می تواند به دلایل مختلفی رخ بدهد . ما در کنار شماییم تا به بررسی تمام راه حل های ممکن برای شما بپردازیم :

استفاده از بروز ترین  نسخه ی جیمیل

ممکن است نسخه ی استفاده شده ی جیمیل توسط شما قدیمی باشد . نسخه های قدیمی تر برنامه ی جیمیل ممکن است در دریافت ایمیل اختلال داشته باشند . بدین منظور شما باید جدیدترین نسخه ی جیمیل را بر روی دستگاه خود نصب کنید .

ریستارت دستگاه

هنگامی که شما برنامه های مختلف را اجرا می کنید ، فضای بیشتری از RAM  شما اشغال می شود که این می تواند مشکلاتی اعم از کند شدن دستگاه و یا اختلال در برخی اپ ها به وجود آید . هنگامی که شما یک برنامه را می بندید آن برنامه از روی RAM دستگاه پاک نمی شود .

شما می توانید با ریست کردن دستگاه خود ضمن راه اندازی مجدد ، حافظه ی RAM آن را نیز پاک کنید تا اگر اختلالی در همگام سازی جیمیل شما وجود داشته باشد برطرف شود .

ری استارت کردن تلفن همراه

فعال کردن auto sync

دقت کنید که قابلیت سینک خودکار روی ایمیل فعال باشد . البته در اغلب اوقات این قابلیت بطور پیش فرض در حالت فعال قرار دارد . برای فعال کردن auto sync ) ) باید به ترتیب مراحل زیر پیش بروید :

1_ابتدا به تنظیمات (  setting ) تلفن همراه خود بروید .

ورود به تنظیمات

2_سپس به بخش ( accounts ) در تنظیمات خود بروید .

ورود به بخش اکانت ها در تنظیمات

3_در این مرحله شما باید auto sync data )  ) را فعال کنید تا تلفن همراهتان اطلاعات سیستم و از جمله اطلاعات جیمیل را همگام سازی کند .

فعال سازی auto sync

همگام سازی جیمیل در گوشی

همچنین شما می توانید به شیوه ی زیر جیمیل خود را مستقیما سینک کنید :    

1_ابتدا به برنامه ی جیمیل خود وارد شوید .

ورود به اپلیکیشن جیمیل

2_در مرحله ی بعد بر روی سه خط موجود در بالای صفحه کلیک نمایید تا از سمت چپ صفحه لیستی کشویی نمایش داده شود .

ورود به تنظیمات جیمیل

3_سپس به تنظیمات (  setting) جیمیل خود وارد شوید .

ورود به تنظیمات جیمیل

4_اکانت مد نظر خود برای همگام سازی را انتخاب نمایید .

انتخاب اکانت مورد نظر

5_در تنظیمات پایین بیایید و سپس گزینه ی ( sync gmail ) را تپ کنید تا تیک آن فعال شود .

بررسی اتصال اینترنت

در حال حاضر یکی از بزرگترین دغدغه های کاربران اینترنت در ایران ، دسترسی و سرعت اینترنت می باشد . در حال حاضر در کشور ما اختلالات فراوانی در اینترنت وجود دارد که بحث اتصال به آن و سرعت آن آسیب زننده تر از موضوعات دیگر می باشند . از این جهت اتصال اینترنت خود را بررسی کنید تا اختلال یا قطع شدگی نداشته باشد .

تغییر رمز عبور در برنامه ی جیمیل

هنگامی که شما رمز عبور خود را تغییر می دهید باید آن را در جیمیل سیستم خود نیز ثبت کنید و اگر اینکار را انجام ندهید سیستم اندروید دیگر قادر به سینک کردن ایمیل نیست . برای حل کردن مشکل باید اپ جیمیل را باز کنید و با رمز عبور جدید به آن وارد شوید . دقت کنید که شما باید در همه ی دستگاه های خود رمز عبور جدید را وارد کنید .  برای تغییر رمز عبور خود شما باید مراحل زیر را طی نمایید :

1_ابتدا به برنامه ی جیمیل در اپلیکیشن های پیش فرض تلفن همراه خود وارد شید .

2_سپس بر روی تصویر جیمیل خود در بالای سمت راست صفحه کلیک نمایید .

3_بر روی کلمه ی manage your google account تپ نمایید .

4_سپس بین آیکون های موجود به آیکون security بروید و در آنجا وارد بخشpassword  شوید .

5_در مرحله ی بعد شما باید در قسمت های مشخص شده رمز عبور جدید دلخواه را وارد نمایید و سپس  change passwordرا کلیک نمایید .

6_در صفحه ی بعد پیغام تغییر موفقیت آمیز پسورد برای شما خواهد آمد و شما باید  get started را کلیک نمایید .

رفتن و برگشتن روی حالت پرواز

همانطور که مستحضر هستید تلفن های همراه ، لپ تاپ ها و دستگاه های مشابه آن ها قابلیتی به نام حالت پرواز ( airplaine mode ) را دارا می باشند . اگر حالت پرواز شما روشن باشد تمامی سیگنال های ورودی و خروجی شما قطع می شوند . شما باید حالت پرواز دستگاه خود را بررسی کنید تا خاموش باشد .

بررسی حافظه ی دستگاه

شما باید دقت داشته باشید که حافظه ی گوشی شما پر نباشد . گاهی ممکن است حافظه ی تلفن همراه شما به گونه ای پر باشد که پیامی را دریافت نکنید . در این مواقع شما می توانید با حذف داده ها و برنامه های غیر ضروری خود حافظه ی خود را آزاد نمایید .

ورود به جیمیل از طریق مرورگر

ممکن است اپلیکیشن جیمیل به مشکل برخورد کرده باشد و دسترسی ها به آن قطع شده باشد در این مواقع شما باید به وسیله ی مرورگر خود وارد اکانت جیمیل شوید . شما می توانید از طریق لینک https://accounts.google.com/signin وارد سایت جمیل خود شوید و سپس به اکانت خود ورود پیدا کنید .

تغییر IP

گاهی ممکن است شما IP خود را تغییر داده باشید و یا به پروکسی متصل شده باشید . در این مواقع ممکن است در تنظیمات اینترنت شما اختلال رخ داده باشد و شما نتوانید جیمیل خود را همگام سازی کنید .

 در این مواقع شما باید IP  دستگاه خود را به وسیله ی نرم افزار های تغییر IP  تغییر دهید سپس بررسی کنید تا مشکل برطرف شده است یا برطرف نشده است . اگر مشکل برطرف نشده بود شما باید دوباره به وسیله ی نرم افزار ، آی پی را تغییر دهید تا مشکل آی پی برطرف شود .

پاک کردن حافظه ی کش جیمیل

در آخرین پیشنهاد ما ، شما می توانید کش نرم افزار جیمیل خود را پاک کنید . برای پاک کردن حافظه ی کش جیمیل خود شما باید مراحل زیر را دنبال کنید .

_1ابتدا نوار وضعیت تلفن همراه خود را پایین بکشید و در قسمت بالای تلفن همراه خود بر روی چرخ دنده کلیک نمایید تا وارد تنظیمات (  setting) تلفن همراه خود شوید .

_2در تنظیمات خود به بخش برنامه ها apps )  ) می روید .

_3به بخش  manage apps وارد شوید .

_4در لیست برنامه ها اپلیکیشن جیمیل را پیدا کنید و یا در قسمت سرچ برنامه ها نام gmail را سرچ کنید سپس آن را انتخاب کنید .

_5در پایین صفحه clear all data را تپ نمایید .

Clear cache_6 را انتخاب نمایید .

_7پیام تایید برای شما فرستاده می شود و شما باید  okرا کیک نمایید .

اکنون حافظه ی کش جیمیل شما پاک شده است و مشکلات احتمالی مربوط به آن حل شده است .

در این مطلب تمام احتمالات ممکن برای خطای سینک نشدن در جیمیل بررسی شده است ، امیدوارم برای شما مفید بوده باشد و مشکل شما برطرف شده باشد . در صورت عدم برطرف مشکل می توانید با تیم پشتیبانی ما با شماره 9099070345 تا مشکل شما به بهترین نحو مورد بررسی قرار بگیرد .

 

مطالب پیشنهادی

بازیابی رمز جیمیل

آموزش اینستا

مشکل ارسال نشدن ایمیل در جیمیل

تلفن تهیه غذا در ورامین

اخبار ورامین

اخبار تکنولوژی

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.