اشتباه تاکتیکی آقای رئیسی و نابودی کشاورزان جو کار در سال 1402

خبر تاریخ خبر: 1402/03/26

آقای رئیسی لطفا جای وزرای صمت و جهاد کشاورزی را تغییر دهید ! جهاد کشاورزی چطور کشاورزان جوکار را به خاک سیاه نشاند !؟

به نظرم اگر تیم آقای رئیسی در همین اتفاقات یکی دو ماه اخیر کمی دقت کنند متوجه نکته ای می شوند که انجام آن یحتمل کلید حل برخی از مشکلات کلیدی مملکت خواهد بود !

فاجعه قیمت گزاری جو در سال 1402

خسارت کشت جو

امسال اتفاق خارق العاده ای در کشاورزی افتاد . سال 1401 محصول جو با قیمت 10 الی 11 هزار تومان و با اختلاف هزار تومان نسبت به گندم معامله شد .

سال 1401 هزینه برداشت کمباین برای هر هکتار یک تا دو میلیون تومان بود امسال یعنی 1402 هزینه کمباین برای هر هکتار سه تا پنج میلیون تومان

قیمت کارخانه تراکتور در سال 1402حدود 100 درصد افزایش قیمت داشت نسبت به سال 1401

به همین نسبت هزینه های خاک ورزی تراکتور ، کارگر ، بذر ، کود های شیمیایی ، سم ، پلاستیک ، روغن ، بیمه و ... حدودا دو تا سه برابر شد.

پیش بینی ها از قیمت گندم و جو در سال 1402 غلط از آب در آمد!

کاهش قطعی کشت جو و گندم درسال 1403

گمانه زنی ها در بین کشاورزان با توجه به تورم پیش امده حتی در بین خدمات دولتی از قبیل قیمت کارخانه تراکتور و ... افزایش حداقل دوبرابری قیمت محصولات بود

اما با شاهکار خارق العاده وزیر محترم جهاد کشاورزی و مجموعه محترم وزارت جهاد کشاورزی امسال جو با قیمت ده هزار تومان یعنی حتی پایین تر از سال قبل معامله شد !!!! خشکسالی هم مزید بر علت شده و دست در دست دولت ، کمر کشاورز را شکستند .

راه حل مشکل قیمت کشاورزان جو کار و کنترل قیمت خودروی کشور !

جناب آقای رئیسی ، رئیس جمهور محبوب و مردمی جمهوری اسلامی ایران ، ضمن تشکر از کلیه خدمات ارزنده و غیر قابل انکار دولت در عرصه های مختلف سیاسی ، اقتصادی و ... از شما خواهشی دارم .

 کارگروه ویژه ای را مامور کنید تا بررسی کنند در عملکرد مجموعه جهاد کشاورزی دقیقا چه اتفاقی رقم خورده که برای اولین بار در طول عمر جمهوری اسلامی ، یک محصول استراتژیک و پر استفاده علیرقم وجود بازار و چند برابر شدن همه هزینه ها من جمله هزینه های خدمات دولتی ، به قیمتی پایین تر از قیمت سال قبل خود هدایت شده است !؟

همچنین خواهش دیگر بنده از شما این هست که اگر وزیر محترم کشاورزی واقعا چنین قدرت شگفتی در پایین اوردن محصول کشاورزی  پرمتقاضی ، که همه هزینه های تولید آن چند برابر شده را دارد ، فی الفور دستور انتصاب ایشان به عنوان وزیر صمت را صادر فرمایید تا ایشان از این اعجاز خارق العاده در کاهش قیمت خودرو نسبت به سال قبل اقدام نمایند .و وزیر صمت را به جهاد کشاورزی فرستاده تا از بی کفایتی خود در بالا بردن قیمت محصولات ، به داد کشاورزان متضرر برسد .

پ ن : آقایان مسئول فکری به حال کشاورزان متضرر کنید .

 

رسول سالاری

 

لینک های محبوب

دایرکت اینستاگرام چیست

روستا های ورامین

ایران نامه

همراه رایانه

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.