کشف ۶۸ هزار لیتر مشتقات نفتی در پاکدشت

خبر تاریخ خبر: 1402/03/08

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: بیش از ۶۸ هزار لیتر انواع مشتقات نفتی خارج از شبکه توزیع در پاکدشت کشف شد.

سردار دلاور القاصی مهر با اعلام این خبر اظهار داشت: با انجام اقدامات فنی و پلیسی ماموران پلیس امنیت اقتصادی شرق استان تهران و پلیس آگاهی پاکدشت، یک کارگاه تغلیظ انواع مشتقات نفتی خارج از شبکه در شهرک صنعتی عباس‌آباد این شهرستان کشف شد.
وی خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی قضائی ماموران وارد عمل شدند و در بازرسی از یک سوله، ۶۸ هزار لیتر انواع مشتقات نفتی خارج از شبکه توزیع که برای تولید تینر استفاده می‌شد کشف و ضبط گردید.
فرمانده انتظامی استان افزود: در تحقیقات صورت گرفته مالکین شناسایی و طی بررسی اسناد ارائه شده مغایرت کالاها احراز، پرونده قضائی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی شد.
القاصی مهر با بیان اینکه کارشناسان ارزش مشتقات نفتی کشف شده را ۳۰ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، اضافه کرد: با این شیوه و شگرد، قاچاقچیان حرفه‌ای سوخت قاچاق را تغلیظ و تبدیل به تینر می‌کنند.

بیش از۵۸۸ تن انواع کاغذ خارج از شبکه توزیع در قرچک کشف شد
وی همچنین از کشف بیش از۵۸۸ تن انواع کاغذ خارجی فاقد مجوز در شهرستان قرچک خبر داد .
این مسئول گفت: در پی وصول اخبار و اطلاعاتی مبنی بر تهیه و توزیع کاغذ خارجی فاقد مجوز در یک باب واحد تجاری در منطقه پوئینک قرچک، رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی شرق استان تهران قرار گرفت.
القاصی مهر افزود: ماموران پس از هماهنگی قضایی و در بازرسی از انبار مورد نظر مقدار ۵۸۸ تن و ۲۰۰ کیلوگرم انواع کاغذ خارجی فاقد مجوز را کشف و یک نفر را نیز در این رابطه دستگیر کردند.
وی با اشاره به معرفی متهم به مراجع قضائی تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی این اقلام مکشوفه را ۳۰۰ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند.

دستگیری عاملان تیراندازی در پیشوا
جانشین فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا از دستگیری عاملان تیراندازی در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ روانبخش نجف‌پور گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تیراندازی در یکی از روستاهای شهرستان پیشوا، بلافاصله ماموران به منظور بررسی موضوع به محل اعزام شدند.
وی افزود: پس از حضور ماموران پلیس اطلاعات در محل مشخص شد که ۳ نفر با حضور در محل مذکور با استفاده از سلاح کلت کمری اقدام به تیراندازی و مجروح کردن یک شهروند نموده و سپس با سرعت از محل متواری گردیدند.
جانشین فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا ادامه داد: ماموران این انتظامی پس از شناسایی عاملان تیراندازی، آنها را در ۲ عملیات موفق پلیسی در یکی از شهرستان‌های اطراف دستگیر و سلاح مربوطه را به همراه ۶ گلوله کشف کردند.
این مسئول یادآور شد: عاملان تیراندازی به مراجع قضائی معرفی شدند.
فرماندهی انتظامی شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.

اطلاعات

نویسنده : زهرا سادات شیرازی

منبع : تهران نیوز

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.