شهدای ۱۵ خرداد الگوی حق طلبی ملت ایران هستند

خبر تاریخ خبر: 1402/03/07

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران امام جمعه موقت ورامین گفت: شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ دشت ورامین، الگوی حق طلبی مردم ایران در دفاع از ولایت فقیه و مقابله با دشمنان اسلام هستند.

حجت الاسلام سیدمحسن محمودی شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد که با حضور کارگران و تولیدکنندگان ورامینی در شرکت صنایع آرد ورامین برگزار شد اظهار داشت: امروز همه وظیفه دارند تا از این انقلاب حراست و پاسداری کنند و قطعا تولید کنندگان و کارگران در خط مقدم جنگ اقتصادی، نقش به سزایی در حراست از انقلاب اسلامی بر عهده دارد.

شهدای 15 خرداد الگوی حق طلبی

این مسئول خاطرنشان کرد: خردادماه در تقویم جمهوری اسلامی مناسبت های متعددی را در دل خود جای داده که از جمله می‌توان به سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر قهرمان، ۱۴خرداد سالروز رحلت امام و قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ مردم دشت ورامین اشاره کرد.

وی افزود: امام خمینی (ره) با ظهور الهی خود تمام معادلات استکبار را بر هم زد و انقلابی را در دنیا به پا کرد که امروز از نور آن غرب تا شرق عالم را در هم نوردیده و عدالت خواهی و یاور مظلومان بودن از شاخصه های آن شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد تصور داشتند که پس از رحلت امام انقلاب ما تمام شده و یا از مسیر اصلی خود منحرف می‌شود ولی با رهبری پیامبر گونه مقام معظم رهبری این کشور به نظامی تبدیل شد که پیشرفت های گوناگون آن باعث حیرت دنیای کفر شده است.

محمودی یادآور شد: جمهوری اسلامی به برکت اقتدار روز افزون خود به جایگاهی از اقتدار رسیده که ناوگروه دریایی که تولید جوانان غیور کشور است به دور زمین سفر کرده و با حفظ سلامت و صلابت به آب های کشور باز می گردد.

این مسئول با اشاره به در پیش بودن شصمتین سالگرد قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ مردم دشت ورامین خاطرنشان کرد: ۱۵خرداد هویت این منطقه است، قیامی که بر اساس اظهارات خود ساواک، چهار هزار نفر برای احقاق حق و دفاع از مرجعیت به میدان آمدند تا شهدای این قیام به الگوی حق طلبی تبدیل شوند.
 در قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲، مردم شهرستان‌های ورامین و پیشوا با اطلاع از دستگیری امام راحل پای پیاده و کفن پوش به سمت تهران به حرکت در آمدند در این مسیر هفت تن از جوانان این دیار به نام‌های سیدمرتضی طباطبایی، حسن خانی، عزت الله رجبی، امیرهوشنگ ،معصومشاهی، جعفر عرب مقصودی، مسیب مهابادی و ابوالقاسم اردستانی در پل تاریخی باقرآباد به دست نیروهای رژیم شاهنشاهی به شهادت رسیدند. ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.