تکذیب کشتار سگ‌ها در ورامین/ پوست‌های تلنبارشده "‌پوست گوسفند" بود

خبر تاریخ خبر: 1402/01/31

فرماندار ورامین با تکذیب کلیپ منتشر شده در فضای مجازی از وجود پوست سگ، کشتار این حیوان و توزیع گوشت آن در سطح شهرستان گفت: پوست‌های تلنبارشده، پوست گوسفند و متعلق به یکی از کارخانه‌های شهرک صنعتی چرمشهر بود که به‌صورت غیر اصولی رها شده است.

مجید درویشی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ورامین، در واکنش به انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر تلنبار شدن پوست سگ در نزدیکی ورامین اظهار داشت: شخصی با قصد و نیت تشویش اذهان عمومی اقدام به تهیه فیلمی تحت عنوان وجود پوست سگ در منطقه دفن زباله‌های شهرستان ورامین در بخش جواد آباد کرده و مدعی کشتار این حیوان و توزیع گوشت آن در سطح شهرستان بود.

وی با اشاره به پیگیری سریع در بررسی موضوع توسط فرمانداری ورامین افزود: این موضوع از دقایق اولیه انتشار فیلم، به‌صورت میدانی توسط نمایندگان فرمانداری، رئیس حوزه قضایی بخش جواد آباد و کارشناسان مربوطه در شبکه دامپزشکی و سازمان پسماند مورد بررسی قرار گرفته که براساس مستندات موجود مشخص شد پوست‌های مذکور مربوط به پوست گوسفند و متعلق به یکی از کارخانه‌های شهرک صنعتی چرمشهر بوده است که به‌صورت غیر اصولی در آن محل رها شده است.

فرماندار ورامین در ادامه گفت: پس از کارشناسی موضوع و محرز شدن کذب بودن این موضوع، پوست گوسفندان جمع آوری شد و فرد انتشاردهنده فیلم به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی مورد تعقیب مقام محترم قضایی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: موضوع سلامت غذایی و امنیت روانی جامعه و مردم شهرستان ورامین خط قرمز مسئولین و در اولویت است لذا نباید این امنیت با انتشار هر فیلم دروغ و بی‌پایه و اساسی مورد خدشه قرار گیرد و قاطعانه با خاطیان در فضای مجازی که با اهداف خاص با انتشار اخبار کذب با احساسات و عواطف عمومی بازی خواهند کرد به‌شدت برخورد خواهد شد.

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.