برنامه‌های تبیینی و مسجدمحور در ورامین اجرا می‌شود

خبر تاریخ خبر: 1401/11/04

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ورامین گفت: در ایام دهه فجر برنامه‌های فرهنگی و مسجدمحور در این شهرستان اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام سید محسن محمودی ظهر امروز در دومین جلسه ستاد دهه فجر شهرستان ورامین، اظهار کرد: دشمنان در چند ماه اخیر سعی کردند مردم را در مقابل نظام قرار دهند، اما اکنون می‌بینیم در فرانسه و فلسطین اشغالی قضیه بر عکس شده است و آن‌ها امروز باید پاسخگوی مطالبات مردم خود باشند.

وی با تقدیر از کمیته‌هایی که تشکیل جلسه داده و صورت‌جلسات را به این ستاد ارائه نموده‌اند، بیان کرد: کمیته‌های دهه فجر با جلساتی که برگزار کردند برای جمع‌بندی نهایی به سمت اجرای برنامه‌ها پیش خواهیم رفت، ویژه برنامه‌های ستاد دهه فجر شهرستان ورامین از روز ۱۲ بهمن با راه‌اندازی کاروان نمادین ورود حضرت امام(ره) در سطح شهر ورامین آغاز خواهد شد و با اجرای این حرکت پرشور موج‌آفرینی شروع این رویداد در دیار ۱۵خرداد شکل خواهد گرفت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ورامین افزود: برنامه‌های دیگری در روزهای این دهه انجام خواهد شد که امید است کمیته‌های مربوطه ضمن برنامه‌ریزی اجرایی، زمینه‌سازی حضور آحاد مردم را در این برنامه‌ها موضوع جهاد تبیین را در دستور کار قرار دهند.

محمودی راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن امسال را بسیار حساس دانست و تصریح کرد: نورافشانی شب ۲۲ بهمن در سال جاری و ایجاد موج نشاط و سر دادن ندای تکبیر دشمن‌شکن یکی دیگر از ویژه برنامه‌های این ستاد است و لازم است بلندگوهای مساجد در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند تا مردم از این نشاط اجتماعی بهره‌مند گردند.

وی ادامه داد: در مساجد ۱۰ برنامه محوری در ده شب در شهر و روستاها پیش‌بینی شده است و سخنرانان ویژه‌ای در این زمینه حضور خواهند یافت تا ضمن سخنرانی در راستای جهاد تبیین گام برداشته شود.

عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ورامین خلاقیت و ایده‌پروری را لازمه دهه فجر امسال و خصوصا مبحث بزرگ و تاثیرگذار جهاد تبیین دانست و بیان داشت: ورامین در حوزه اجرای برنامه انقلاب پیشرو و دارای ایده و خلاقیت بوده و هم‌اکنون نیز در قالب ۳۰ پرچم ۶۰ دستاورد کشوری و بومی را ارائه نموده است که می‌توان در فضای رسانه و مجازی برای تبیین شبهات و تهاجم دشمنان استفاده کرد.

محمودی گفت: هم افزایی دستگاه‌ها در اجرای برنامه‌ها یک ضرورت است و برای راهپیمایی ۲۲ بهمن از تمام ظرفیت‌ها باید استفاده کنیم و روشنگری و ایجاد جذابیت در این زمینه‌ها بسیار نیاز است و جذابیت و جلوه‌های ویژه می‌تواند تاثیرگذاری بسزایی داشته باشد.

وی اضافه کرد: مسیر راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در ورامین از میدان امام حسین(ع)، میدان امام خمینی(ره) و سپس مقابل مسجد جامع تاریخی ورامین است که در این مسیر غرفه‌های جذاب و خوبی برپا خواهد شد.

اطلاعات

نویسنده : زهرا سادات شیرازی

منبع : تهران نیوز

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.