مراسم معنوی اعتکاف در ۱۲ مسجد قرچک برگزار می‌شود

خبر تاریخ خبر: 1401/11/03

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قرچک گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با مسجد این شهرستان قرچک، ۱۲ میزبانی از مردم برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در نظر گرفته شده‌است.

حجت الاسلام محمدعبدالرحیمی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با شهرستان، ۱۲ مسجد قرچک برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف ویژه خواهران و برادران در نظر گرفته شده و مراسم معنوی این ایام بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته اجرا می‌شود. خواهد شد.

وی در ویژه مساجد اجرای مراسم معنوی اعتکافان کرد: این مراسم معنوی در مسجد جامع قرچک واقع در خیابان اصلی ویژه خواهران و برادران، مسجد الزمان(عج) در خیابان محمدآباد، مهدیه ۱۲ ویژه دانش‌آموزان پسر، مسجد حضرت علی اکبر(ع) در خیابان شهید صدوقی گلستان ۹ ویژه بانوان، مسجد جامع ولیعصر (عج) باقرآباد ابتدای خیابان داودآباد ویژه دانش‌آموزان پسر، مسجد امام حسین(ع) در باقرآباد، منبع شور ویژه خواهران و برادران، مسجد مهدی باقرآباد در انتهای خیابان داودآباد، همت ۵ ویژه بانوان، مسجد حضرت ابوالفضل (عج) در باقرآباد، خیابان حضرت ولیعصر (عج) ویژه بانوان، مسجد صاحب الزمان(عج) روستای داودآباد ویژه خواهران و برادران، مسجد ۱۵ خرداد در شهرک میرزایی ویژه بانوان، مسجد پنج تن آل عبا، منطقه پوئینک ویژه خانواده، مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) در میرزایی، خیابان پارک بانوان و مسجد امام حسن مجتبی(ع) در زیباشهر خیابان ۱۲ متری ویژه بانوان می‌شود.

عبدالرحیمی افزود: با هماهنگی‌های به عمل آمده با شهرستان قرچک و خیرین نیک اندیش، بخشی از هزینه‌های اعتکاف‌های فرهنگی این مراسم معنوی ارائه شده است.
این مسئول اعلام کرد: دانش‌آموزان دختر علاقه‌مند به شرکت در این مراسم معنوی می‌توانند با شماره تلفن ۳۶۱۲۳۷۰۰ و ۳۶۱۴۱۲۹۵ تماس بگیرند.

شهرستان قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

آیین معنوی اعتکاف (ایام البیض) به مدت سه روز از سیزدهم ماه تا پانزدهم رجب برگزار می شود و طی آن معتکفین به عبادت، روزه داری و راز و نیاز به خداوند متعال می پردازد.

اطلاعات

نویسنده : زهرا سادات شیرازی

منبع : خبرگزاری ایرنا

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.