13 دستگاه استخراج رمزارز در پاکدشت کشف و ضبط شد

خبر تاریخ خبر: 1400/04/15

مدیر منطقه برق شهرستان پاکدشت بیان کرد: در پی انجام بازرسی از یک کارگاه 13 دستگاه غیر مجاز استخراج ارز دیجیتال (ماینر) کشف شد.

13 دستگاه استخراج رمزارز در پاکدشت کشف و ضبط شد.

"حمیدرضا نادری" روز دوشنبه به خبرنگاران گفت:در پی دریافت گزارش های مردمی و رصد های اطلاعاتی ،بازرسان منطقه برق توانستند موفق شوند تا کارگاهی را که با استفاده از کابل قبل از کنتور اقدام به استفاده کردن از برق غیرمجاز کردند را شناسایی کردند.

وی اظهار داشت:پس از شناسایی مکان این فعالیت غیرقانونی،ماموران و بازرسان منطقه برق با هماهنگی مسئول قضایی وارد عمل شدند و در بازرسی ،13  دستگاه ماینر ویژه استخراج رمزارز (بیت کوین) را کشف کردند.

حمیدرضا نادری ارزش تقریبی دستگاه های کشف شده را یک میلیارد و 300 میلیون ریال اعلام کرده و افزود:استخراج هر بیت کوین معادل است با مصرف برق 25 خانه مسکونی .

نادری با اشاره بر این موضوع که جمع آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز در راستای کاهش مصرف برق صورت می گیرد بیان کرد:با توجه به مصرف بالای برق ماینر های استخراج ارز دیجیتال و با توجه به نزدیک شدن به پیک مصرف ، کشف مزارع رمزارز در اولویت کار بازرسان منطقه است.

وی گفت:تا حالا با کشف کردن 60 مزرعه استخراج رمزارز در پاکدشت ،بیش از 3 هزار و 900 دستگاه ماینر کشف شده است که هر دستگاه به اندازه یک خانوار برق مصرف می کند.

وی تصریح کرد:علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه ارزان ،این دستگاه های ماینر،خسارت زیادی را به شبکه توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی را ناخواسته منجر می شوند.

 

اطلاعات

نویسنده :

منبع : خبرگزاری ایرنا

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.