پیوند کشاورزی ورامین با دانشگاه محدودیت‌های موجود را برطرف می‌کند

خبر تاریخ خبر: 1400/04/13

فرماندار شهرستان ورامین بیان کرد:ایجاد پیوند بین کشاورزی ورامین با علوم دانشگاهی مربوط می تواند بسیاری از محدودیت های موجود در این حوزه از جمله کمبود منابع آب را برطرف کرده و موجب توسعه کمی و کیفی تولید محصولات زراعی و باغی شود .

حسین کاغذلو در روز شنبه در دیدارش با رئیس جدید دانشگاه  آزاد اسلامی ورامین_پیشوا گفت:شهرستان ورامین با دارا بودن بیشتر از 80 هزار اراضی زراعی،قطب کشاورزی استان تهران و کشور ما محسوب میشود اما بخاطر برخی از محدودیت ها از جمله محدودیت های منابع آبی،سالانه 40 هزار هکتار از این اراضی زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می رود.

وی اظهار داشت: ورامین سالانه بیش از 23 هزار از اراضی کشاورزی را  زیر کشت محصولات استراتژیک گندم،جو و کلزا می برد و در حوزه تولید غلات ،از دسته شهرستان های پیشرو در تهران محسوب میشود .

   همچنین ایشان تصریح کرد:ورامین با داشتن 300 هزار راس دام سبک و و 100 هزار رای دام سبک،40 درصد گوشت مورد نیاز استان تهران نیز در این شهرستان تولید می شود.

کاغذلو گفت:ورامین با تولید سالانه 300 میلیون قطعه جوجه اردک ،70 درصد از اردک کشور را تامین می کند همچنین می توان گفت این شهرستان ،بزرگترین تولیدکننده بوقلمون و شترمرغ استان تهران می باشد.

فرماندار ورامین بیان کرد:10 هزار هکتار از اراضی ورامین زیر بار پسته با کیفیت عالی رفته است این در صورتی است که تا کنون برای این محصول ،برند سازی صورت نگرفته است و پسته ورامین با نام سایر استان های کشور ،صادر می گردد.

ایشان با اشاره بر فعالیت شهرک گلخانه ای حصارگلی که بزرگترین شهرک گلخانه ای استان تهران به حساب می آید با هدف ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان بخش کشاورزی ،،افزایش تولید محصولات گلخانه ای ، افزایش راندمان و مصرف بهینه آب به دلیل استقرار گلخانه های مدرن و نیز تولید ماهی در استخرهای دو منظوره در زیرزمینی  به مساحت یک هزار و 370 هکتار،از سال 1381 آغاز و امور زیر بنایی آن سال 1384 شروع شد.

کاغذلو بیان داشت:در فاز نخست این این طرح که در سال 98 به بهره برداری رسید  ،54 واحد دارای پروانه تاسیس گلخانه سبزی ،صیفی و گل های شاخه بریده واگذار شده تا بیشتر از 50 تن سبزی و صیفی و 16 میلیون شاخه گل تولید شود .

  

اطلاعات

نویسنده :

منبع : خبرگزاری فارس

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.