تایید شدن صلاحیت 103 نفر از داوطلبان انتخابات شورای شهر در قرچک

خبر تاریخ خبر: 1400/03/18

فرماندار شهرستان پاکدشت گفت:صلاحیت 103 نفر از داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهر قرچک تایید و آگهی شد.

بهمن خطیبی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد:در اجرای ماده 51 قانون انتخابات و ماده 56 آئین اجرایی و در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر ،صلاحیت 103 نفر از داوطلبان انتخابات شورای اسلامی تایید و این افراد در روز 28 خرداد در این آزمون سیاسی خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند.

وی همچنین اظهار داشت: زمان تبلیغات قانونی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها با تأکید بر ظهور و بروز توانایی‌ها و برنامه‌های افراد در چارچوب عقلانیت، واقع‌گرایی، صداقت و قانون‌مداری، به طور یکسان از ۲۰ خرداد آغاز شده و تا پایان ۲۶ خرداد ادامه خواهد داشت.


فرماندار قرچک بیان کرد: طبق ابلاغیه‌ها و دستورالعمل‌های کرونایی، هرگونه نقض پروتکل‌های بهداشتی در روزهای تبلیغات از سوی کاندیداها، تخلف انتخاباتی محسوب و با متخلفان برخورد قضایی خواهد شد.

خطیبی با تأکید کردن به لزوم توجه به قانون در جریان برگزاری انتخابات اظهار کرد: مجریان و ناظران انتخابات، باید قانون‌مداری و بی‌طرفی را سرلوحه کار خود قرار دهند همان طور که نامزدهای انتخابات، موظفند تا علاوه بر ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین مردم، از تخریب یکدیگر در مراسم خود یا فضای مجازی و نسبت دادن موارد ناشایست به رقبا و شوراهای قبلی پرهیز کنند.

ایشان گفت:اعضای شورای اسلامی شهر قرچک 9 نفر هستند.

وی در ادامه گفت:هیات اجرایی شهرستان مستقر در فرمانداری قرچک در راستای اجرای ماده 52 قانون انتخابات از زمان انتشار آگهی تا دو روز پس از اعلام نتیجه اخذ رای ، آماده دریافت شکایات انتخاباتی است .

 
 

اطلاعات

نویسنده : پریسا آذری

منبع : خبرگزاری ایرنا

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.