14 مدرسه جدید در پاکدشت به بهره برداری میرسد

خبر تاریخ خبر: 1400/02/31

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت گفت:با همت دولت و همراهی خیرخواهان نیک اندیش مدرسه ساز،14 مدرسه جدید همزمان با آغاز سال تحصیلی در قسمت های مختلف منطقه پاکدشت به بهره برداری میرسد.

((سید اصغر میر قاسمی)) روز 5شنبه توضیح داد:در حال حاضر 17 طرح آموزشی نیمه تمام در مناطق مختلف شهر در حال ساخت است که با وجود پیشرفت مناسب این طرح ها ، 14 مدرسه تا مهر ماه تکمیل شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار میگیرد.

وی به این موضوع نیز اشاره کرد که برای تکمیل این طرح ها به اعتباری بالغ بر 600 میلیار ریال نیاز است و افزود: با تکمیل شدن این 17 پروژه بیشتر از 200 کلاس درس به فضاهای آموزشی موجود در پاکدشت اضافه می شود که مورد استفاده 20 هزار دانش آموز قرار خواهد گرفت.

همچنین میرقاسمی با بیان اینکه تکمیل این پروژه ها برای رسیدن به استاندارد کشوری 40 مدرسه دیگر در شهرستان نیاز است و گفت: با همت خیران مدرسه ساز ،بخشی از کمبود بودجه آموزش و پرورش در ساخت فضاهای آموزشی جبران شده تا با تلاش و همدلی ، استعداد های علمی و پژوهشی کشور با برطرف کردن مشکلات زیرساختی در بخش آموزش و پرورش ، شکوفا شود.

به گفته وی ، پاکدشت شهرستانی است مهاجر پذیر و افزایش سالانه 5 هزار دانشجو ، تراکم کلاس های درس را نسبت به میانگین کشوری ، 10 درصد افزایش داده است.

مدیر آموزش و پرورش پاکدشت تعداد فضاهای آموزشی را 326 آموزشگاه اعلام کرد و افزود : از تعداد کل آموزشگاه های پاکدشت ، 76 مدرسه غیر دولتی است.

مدیر قاسمی بیان کرد:اکثر مدارس پاکدشت بامشارکت و کمک کردن خیران احداث شده است و امید است بتوانیم با کمک آن ها مدرسه ای نیز برای دختران استثنایی احداث کرد.

ایشان با اشاره برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری اظهار داشت : همه ی پروتکل های بهداشتی در وضعیت مکانی و نحوه برگزاری امتحانات رعایت می شود و برای حفظ سلامت دانش آموزان و عوامل اجرایی و پیشگیری از سرایت ویروس کرونا ، امتحانات زیر نظر کارشناسان شبکه بهداشت اجرا می شود .   

اطلاعات

نویسنده : پریسا آذری

منبع : خبرگزاری ایرنا

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.