کارگران محبوس در معدن طرزه دامغان

خبر تاریخ خبر: 1400/02/15

تلاش ها هم برای پیدا کردن کارگران در معدن ریزش کرده ی طرزه دامغان بیشتر شده است اما بی نتیجه است،با این حال امیدها هنوز هم زیاد است ،گویا هر چه بیشتر از زمان ریزش معدن میگذرد امیدها برای زنده یافتن کارگران کمتر می شود.

ز

مهدی بندر آبادی فرماندار دامغان در گفتگو با خبرنگران گفته است : عملیات امداد و نجات برخلاف تلاش های بی وقفه و بی دریغ شبانه روزی گروه های امدادی مجموعه البرز شرقی باز هم به نتیجه مطلوبی نرسیده است .

همچنین وی با اشاره بر 5 تیم امداد و نجات تخصصی برای نجات 2 کارگر محبوس در معدن گفت: هرکدام از تیم ها متشکل از 30 نیرو اعم از نیروهای متخصص و کارگری می باشند و به صورته شبانه روزی در شیفت های 4 ساعته مشغول انجام عملیات نجات هستند .

فرماندار دامغان گفت: با توجه به ریزش تونل اصلی این معدن هم اکنون نیروهای امداد و نجات مشغول استحکام بخشی به تونل می باشند و چاره ای بجز عوض کردن دهانه تونل و بالا بردن دهانه تونل ندارند به این دلیل که حجم آوار ریزش شده زیاد است ، بنابراین باید استحکام بخشی ، ایمن سازی و سپس تعریض شود تا بتوانند سرعت کار تخلیه زغال و آوار و همچنین امداد و نجات را افزایش دهند.

بندر آبادی با اشاره به حضور مستمر گروه های امداد و نجات در این محل گفت: کار دیگری که اکنون گروه های امدادی در انجام کارهای خود قرار داده اند این است که همزمان با تخلیه آوار از تونل اصلی در حال حفر تونل های فرعی از سطح زمین به تونل آسیب دیده هستند تا بتوانند عملیات نجات را از این طریق نیز ادامه دهند.

همچنین او با اشاره بر نظم و انظباط حاکم بر گروه های امداد و نجات گفت: تمامی کارگاه های استخراج زغال سنگ در این منطقه در حال حاضر تعطیل می باشد و تمرکز اصلی بر تونل حادثه دیده  و نجات کارگران است .

فرماندار دامغان با اشاره بر اعزام یک تیم تخصصی امدادی از معادن مینودشت استان گلستان به منطقه طرزه از صبح روز 14 اردیبهشت بیان نمود: هنوز نشانه ای از دسترسی به این 2 کارگر محبوس در معدن طرزه یافت نشده است.

بندرآبادی با بیان این موضوع که ایمن سازی کار آوار برداری برای نیروهای امداد و نجات مسئله بسیار مهمی می باشد بیان کرد:با توجه به حجم عظیم آوار ریخته شده  کار برای نیروهای متخصص امدادگر بسیار سخت است .

اطلاعات

نویسنده : پریسا آذری

منبع : خبرگزاری تسنیم

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.