نظام جذب معلم به آرامش رسید /استخدام معلمان با کیفیت تر

خبر تاریخ خبر: 1400/02/12

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش پرورش در مراسم بزرگداشت روز معلم در حضور رئیس جمهور، با اشاره بر این موضوع که روز معلم روز شهید مطهری، باهنر و رجایی و معلمان فداکاری است مثل محسن خشخاشی معلم بروجردی که در کلاس درس به شهادت رسید ، حمید گنگوزهی معلم سیستانی که به زیر آوار ماند برای اینکه شاگردانش را از حادثه ای دلخراش نجات دهد.

اکبر عابدی معلمی که سوخت و جان خود را فدا کرد تا جان دانش آموزانش را نجات دهد اظهار کرد روز معلم روز همه کسانی است که با وجود بیماری کرونا از تخت بیمارستان در بستر بیماری و حتی روی در یخچال اجازه ندادند آموزش تعطیل شود.

وی گفت: در حضور رئیس جمهور می خواهم بگویم معلمان سپاس ایران قدردان شماست.

وزیر آموزش پرورش افزود: دانش آموزان به مدت 12 سال از بهترین دوران زندگی خود را در اختیار نظام تعلیم و تربیت هستند و خانواده ها با خیال راحت فرزندان خود را با خیال اسوده به مدرسه می فرستند.

حال اگر امروز نارسایی روانی و آسیب اجتماعی نگران کننده می باشد ریشه آن را باید در خانه و مدرسه جستجو کرده و و از بروز آن پیشگیری کنیم ، اگر فرهنگ عمومی در حمل و نقل مصرف انرژی و آب هزینه سنگینی را تحمیل می کند راه چاره آن خانه و مدرسه است ، فرهنگ گفتگو و مدارا در جامعه ضعیف است و راه چاره آن مدرسه و خانه است ، می توان گفت مهم ترین امکان و راه برای ساختن آینده فرهنگ سازی و نوسازی تمدن از طریق مدرسه است  .

حاجی میرزایی ادامه داد:در سال های اخیر گام هایی در جهت این اهداف برداشته شده است ، نظام جذب و  سازماندهی معلم که معایب بزرگی داشت با تصمیم راهگشایی شورای عالی انقلاب فرهنگی به آرامش رسید و زمینه جذب معلمان با کیفیت فراهم شد.

همچنین وی خطاب به رئیس جمهور گفت : رتبه بندی معلمان برای پیشرفت توانمندی و صلاحیت معلمان در دولت شما تصویب و تقدیم مجلس شد ، ترمیم حقوق معلمان هرچند هنوز به عنوان یکی از مطالبات فرهنگیان پیگیری می شود اما در دوران شما تغییرات قابل توجهی داشت ، تربیت کودکی به رسمیت شناخته شد و در دستور کار آموزش و پرورش است تا تمام خانواده ها بتوانند در مقام مربی برای فرزندان مناسب توانمند شوند.

  حاجی میرزایی گفت: توسعه فضاهای آموزشی استاندارد شاهد بوده ایم و روزانه 28 کلاس درس ساخته می شود و همچنین 10.5 درصد از مدارس تخریبی کم و بخاری های نفتی جمع آوری شده است ، در زمینه توسعه فرصت های آموزشی ، پوشش پیش دبستانی از 31 به 71 درصد رسیده است و تقریبا دو برابر شده است و در مناطق روستایی نیز از 23 درصد به 58 درصد افزایش یافته است.

وی در ادامه افزود: جذب دختران عشایری 12 درصد ، عشایری متوسطه 24 درصد و مدارس شبانه روزی عشایری ، 36 درصد رشد داشته است همچنین مهارت آموزی دانش آموزان 50 درصد رشد داشته است و تعداد هنرجویان از  625 هزارنفر به 965 هزار نفر رسیده است و تعداد هنرجویان روستایی به 4 برابر افزایش داشته است

وزیر آموزش و پرورش از رئیس جمهور تقاضا کرد تا برای دایر شدن مدارس در سال تحصیلی جدید واکسیناسیون کادر مدارس و معلمان در اولویت قرار بگیرد

اطلاعات

نویسنده : پریسا آذری

منبع : خبرگزاری تسنیم

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.