حریفان نمایندگان ایران مشخص شدند

خبر تاریخ خبر: 1400/02/11

فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا با حضور 40 تیم در 10 گروه شرق و غرب آسیا به صورت متمرکز آغاز شد و در شب پایانی مرحله گروهی منطقه غرب چهره تیم های صعود کننده شناخته شد.

فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا با حضور 40 تیم در 10 گروه شرق و غرب آسیا به صورت متمرکز آغاز شد و در شب پایانی مرحله گروهی منطقه غرب چهره تیم های صعود کننده شناخته شد.

این مرحله از مسابقات در شرایطی به پایان رسید که با تصمیم فدراسیون فوتبال آسیا برای نخستین بار قوانین جدیدی برای صعود کنندگان در نظر گرفته شده بود به این صورت که تیم اول گروه ها راهی مرحله حذفی می شد  و از بین تیم های برتر دوم تیم های گروه های مختلف سه تیم وارد مرحله بعد شدند.

فولاد خوزستان ، تراکتور تبریز ، استقلال و پرسپولیس چهار نماینده ایران در این دوره از مسابقات بودند که دیدارهایشان را به میزبانی امارات(تراکتور) ، عربستان(استقلال-  جده و فولاد-ریاض) و هند (پرسپولیس) اجرا کردند.

تیم فولاد خوزستان تنها نماینده ایران که از مرحله گروه حذفی شد.

در این میان تیم فولاد با وجود ارائه نمایشی قابل قبول نتوانست امتیازات لازم را به دست آورد و با قرار گرفتن در انتهای جدول از راهیابی به مرحله بعدی بازماند تا شاگردان جواد نکونام خداحافظی زود هنگامی با این دوره از مسابقات داشته باشند.

پرسپولیس در گروه پنجم قرار داشت و مسابقات خود را در شهر گوا هند اجرا کرد اولین تیم ایرانی بود که به عنوان صدر نشین وارد مرحله بعدی شد و صعود این تیم به نتایج تیم های دیگر بستگی نداشت و با اقتدار وارد مرحله حذفی شد .

تیم پرسپولیس با کسب 15 امتیاز بهترین عملکرد را در بین نمایندگان ایران داشت.

جمعه شب استقلال با پیروزی صفر بر  یک در برابر الشرطه عراق صعود خود را به مرحله بعدی قطعی کرد و با تساوی تیم های الدحیل قطر و الاهلی عربستان به عنوان تیم اول راهی یک هشتم نهایی شد.

در حالی که شاگردان فرهاد مجیدی باید به مصاف تیم الهلال عربستان بروند که در مرحله مقدماتی هم در گروه سختی قرار داشتند  و دیدار های سنگینی را برگزار کردند.

در مرحله بعدی لیگ قهرمانان تیم استقلال به الهلال عربستان خورد.

با مشخص شدن نتایج پایانی دیدار های مرحله گروهی ،حریفان نمایندگان ایران در مرحله بعد طبق برنامه زیر مشخص شد:

استقلال ایران-الهلال عربستان

پرسپولیس ایران-استقلال تاجیکستان

تراکتور ایران-النصر عربستان

الوحده امارات-شارجه امارات

 تیم تراکتور بدون شکست راهی مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا شد.

اطلاعات

نویسنده : پریسا آذری

منبع : ورامین نامه

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.