توزیع بیش از 1000تن کالای اساسی

خبر تاریخ خبر: 1400/01/23

بیش از 1000تن در ورامین کالای اساسی توزیع شد.

 به منظور تأمین نیاز مردم و کنترل بازار مصرف، در اسفندماه سال گذشته و فروردین‌ماه امسال، بیش از هزار تن کالای اساسی تنظیم بازار شامل شکر، برنج هندی، برنج تایلندی، مرغ تازه، مرغ منجمد، قند، سیب و پرتقال بین مردم توزیع شد.

در یک‌ماه اسفند سال گذشته بیش از ۱۴۴ تن شکر، ۷۱ تن برنج هندی، حدود ۶۷ تن برنج تایلندی، بیش از ۲۶۰ تن مرغ تازه، ۹۸ تن مرغ منجمد، حدود ۴۲ تن قند، بیش از ۱۸ تن سیب و بیش از ۱۰۴ تن پرتقال در مناطق مختلف ورامین توزیع شد.

او افزود: همچنین از ابتدای فروردین ماه امسال تا کنون، بیش از ۳۳۰ تُن مرغ تازه در مناطق مختلف شهرستان توزیع شد که این امر، سهم به سزایی در آرامش بازار مصرف در حوزه گوشت مرغ داشت.

میرزایی گفت: یکی از مشکلات حوزه تهیه و توزیع مرغ، کشتار مرغ زنده در کشتارگاه‌های استان‌های شمالی و انتقال به شهرستان ورامین است که این امر مشکلاتی را برای مردم و توزیع کنندگان به وجود آورده است و این در حالی است که شهرستان ورامین کشتارگاه صنعتی مرغ دارد.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان از آغاز اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار مصرف در این شهرستان خبر داد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین افزود: درطول ایام برگزاری این طرح، فعالیت واحدهای تولیدی توزیعی مورد نظارت و بازرسی قرار می گیرد و بر نحوه توزیع و قیمت کالاهای پرمصرفی نظیر شیر، پنیر، کره، خامه، گوشت مرغ، گوشت قرمز، تخم مرغ، نان، برنج، روغن، قند و شکر، میوه، خرما، زولبیا و بامیه و سبزیجات نظارت می‌شود.

رییس صنعت معدن: با هماهنگی های انجام شده، گشت های مشترک با ادارات تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و شبکه بهداشت و درمان حتی در شیفت‌های عصر نیز در سطح شهرستان فعال است و در کمترین زمان به تخلفات احتمالی رسیدگی می کنند تا شرایط لازم برای تأمین مایحتاج عمومی مردم فراهم شود.

میرزایی تصریح کرد: در اجرای طرح تشدید نظارت ویژه ماه مبارک رمضان، وضعیت بهداشتی، کیفیت و کمیت پخت انواع نان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

اطلاعات

نویسنده : پریسا آذری

منبع : خبرگزاری ایرنا

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.