3 هزار و 800 معلول تحت حمایت بهزیستی ورامین قرار دارد

خبر تاریخ خبر: 1396/09/14

تهران – ایرنا – رئیس بهزیستی ورامین گفت : 3 هزار و 800 معلول پرونده دار از حمایت های بهزیستی شهرستان برخوردار هستند که از این تعداد یک هزار و 358 نفر به دلیل شدت معلولیت مستمری ماهیانه دریافت می کنند.

اعظم هراتی روز یکشنبه به مناسبت روز جهانی معلولان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: در حال حاضر 3 هزار و 800 معلول در شهرستان ورامین شناسایی شده اند که از این تعداد یک هزار و 358 نفر به دلیل معلولیت شدید و نداشتن درآمد ثابت و کافی مستمری ماهیانه دریافت می کنند.
وی افزود: هم اکنون هشت مرکز غیر دولتی روزانه و شبانه کار نگهداری از 552 معلولی که نگهداری آن ها در خانواده ها امکان پذیر نیست برعهده داشته و خدمات ویژه به آن ها ارائه می دهند.
هراتی بیان کرد: از این تعداد، چهار مرکز روزانه شامل دو مرکز دخترانه و دو مرکز پسرانه به دختران و پسران معلول ذهنی بالای 14 سال خدمات آموزشی ارائه می کنند.
وی یکی از نیازهای معلولان را اشتغال اعلام کرد و افزود: آن دسته از معلولانی که در مراکز فنی و حرفه ای کسب مهارت کرده و دارای مجوز فعالیت هستند می توانند از تسهیلات بانکی تا سقف 15 میلیون تومان برخوردار شده و در صورت بیمه خویش فرمایی از 11 تا 23 درصد معافیت حق بیمه برخوردار می شوند.
رئیس بهزیستی ورامین گفت: علاوه بر این ، آن دسته از کارفرمایانی که نسبت به جذب نیروی کار معلول اقدام کنند، از پرداخت 23 درصد حق بیمه ویژه کارفرما معاف می شوند و حق بیمه معلولان را بهزیستی پرداخت می کند.
وی افزود: به منظور تأمین مسکن خانواده های دارای معلول نیز بهزیستی به خانواده هایی که یک معلول دارند 6 تا 8 میلیون تومان، به خانواده های دارای دو معلول 18 میلیون تومان و به معلولانی که در مسکن مهر ثبت نام کرده اند 30 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض ارائه می کند.
هراتی بیان کرد: در حال حاضر 23 نفر از معلولان تحت پوشش بهزیستی ورامین در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول ادامه تحصیل می باشند که کلیه هزینه های تحصیل این افراد توسط بهزیستی تأمین می شود.
وی همچنین از ارائه سمعک، ویلچیر، عصا، ارجاع به مراکز گفتار درمانی و کاردرمانی، پرداخت هزینه های حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی، ارائه پلاک خودرو ویژه معلولان، تعمیر مسکن و مناسب سازی منزل به عنوان بخشی از خدمات بهزیستی ورامینبه معلولان یاد کرد.
وی با اشاره به لزوم مناسب سازی معابر برای تردد معلولان گفت: با برگزاری جلسات تخصصی کمیته مناسب سازی، بخشی از معابر شهرستان برای تردد معلولان مناسب شده و تلاش می شود تا با کمک خود معلولان و بررسی مشکلات موجود، مابقی معابر نیز برای تردد این افراد مناسب شود.
12 آذر روز جهانی معلولان نامگذاری شده است.

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.