صدور مجوز فعالیت تالارها

خبر تاریخ خبر: 1399/10/15

رئیس اتاق اصناف ایران بیان کرد: پروتکل های جدیدی برای اتحادیه تالار داران پذیرایی مصوب شد که طبق آن با ظرفیت محدود اجازه فعالیت دارند.

رئیس اتاق اصناف ایران سعید ممبینی در نشست با روُسای اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان به جهت اجازه فعالیت با هدف  پروتکل های تکمیلی در شرایط کرونایی گفت: 

در تلاش هستیم که با تدوین پروتکل های تکمیلی برای اصناف مختلف شرایطی ایجاد کنیم تا همه اصناف بتوانند اجازه فعالیت داشته باشند و این یکی از کارهای مهمی است که برای جلوگیری بیشتر از صدمه به اصناف باید انجام شود.

بیماری کرونا تاثیر بسیار زیادی در اقتصاد داشته و بخشی از اصناف نتوانستند در این شرایط کالاهای خود را عرضه و به فروش برسانند و ضرر و زیان های زیادی را متحمل شده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه شرایط تداومی بیماری کرونا باعث صدمه بیشتری به اصناف نشود بیان کرد:

در تلاش هستیم برای دسته های مختلف پروتکل های تکمیلی تدوین شود که اصناف بیشتری بتوانند در شرایط نارنجی و زرد و بعضی در شرایط قرمز اجازه فعالیت داشته باشند.

در همین راستا پروتکل های جدیدی برای اتحادیه تالار داران پذیرایی مصوب شد که براساس آن اجازه فعالیت به تالار داران در مناطق زرد داده خواهد شد و همچنین پروتکل ها به گونه ای طراحی شده که در مناطق نارنجی نیز تالار داران با ظرفیت محدود میتوانند فعالیت کنند.

ایشان در آخر بیان کردند: این اصل را سرلوحه قرار دادیم که در صورت تداوم شرایط کرونایی فعالیت کسب و کارها متوقف نشود تا بتوانند بخشی از خسارت سال گذشته خود را جبران کنند اما ضرورتی به برگزاری نمایشگاه های بهاره نیست چرا که برگزاری این نمایشگاه ها باعث ایجاد آسیب بیشتری به اصناف میشود.

 

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.