قتل یک جوان بخاطر ارث و میراث

خبر تاریخ خبر: 1399/10/09

مردی متهم شده به خاطر ارث و میراث خواهر زاده اش را به قتل رسانده و خواهرش برای او درخواست قصاص داده است.

این پرونده از سال 97 با گزارش یک نزاع مرگبار خانوادگی در ورامین آغاز شد.

مامورین پس از حضور در محل و بررسی های لازم متوجه شدند که ضارب مردی 40 ساله به نام حبیب است که در جریان درگیری با خواهرزاده اش رضا وی را به قتل رساند.

بعد از بازداشت متهم و بازجویی به ماموران گفت: من قصد کشتن خواهرزاده ام را نداشتم , او بعد از ورود به خانه ام به من حمله کرد و من برای دفاع از جان زن و بچه ام او را زدم.

در جلسه رسیدگی به این پرونده , پدر و مادر مقتول در جایگاه قرار گرفتند و درخواست صدور حکم قصاص کردند.مادر مقتول گفت: من برادرم را نخواهم بخشید و از قاضی میخواهم حکم قصاص او را صادر کند.

سپس متهم به جایگاه رفت و ضمن رد اتهام قتل عمد , گفت: من بیرون از خانه بودم که همسرم با من تماس گرفت و گفت خواهرزاده ام رضا با چند تا از دوستانش به خانه ما حمله کردند , من وقتی خود را به خانه رساندم بدون مقدمه به من حمله کردند و من فقط سعی کردم از خودم دفاع کنم . در این میان برادرم نیز برای کمک به من آمده بود و فقط قصد داشت مانع از دعوا شود.

وی درباره علت درگیری گفت: چند وقتی بود که به خاطر ارث و میراث با خانواده ام اختلاف و درگیری داشتیم و خواهرزاده ام فکر میکرد من ارثیه مادرشان را تصاحب کرده ام به همین دلیل مدام با من دعوا داشتند.

پس از آن سایر متهمان هم به اتهام شرکت در نزاع دسته جمعی و همدستی با متهم اصلی به جایگاه رفتند و با تایید حرف های متهم از خودشان دفاع کردند.

با پایان جلسه دادگاه , قضات برای صدور رای وارد شورا شدند.

 

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.