ممنوعیت استفاده از جوش شیرین در نانوایی

خبر تاریخ خبر: 1399/09/30

گزارش خبرنگاران ، فرماندار شهرستان ورامین گفت : با وجود مضرات تایید شده جوش شیرین ، استفاده از آن درنان ممنوع است و استفاده از آن تخلف و موجب قطع سهمیه نان در نانوایی می شود.

حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین افزود : نان قوت غالب مردم است .اگر به بهداشت آن توجه نشود ممکن است زیان زیادی در بدن آن ها وارد  کند .  استفاده از جوش  شیرین در نانوایی ممنوع بوده و با افرادی که جان مردم را به خطر می اندازند برخورد می شود.

وی افزود : متخلفین مستقیما جان مردم را در خطر قرار میدهند. زیرا با وجود مستندات علمی استفاده از جوش شیرین موجب بروز سرطان در بدن انسان می شود.

او همچنین اشاره کرد:بازرسان شبکه بهداشت  از تمامی نانوایی ها دیدن میکنند و خمیر مورد استفاده  آنالیز می شود.در صورت مثبت بودن تست جوش شیرین بدون هیچ بخششی سهمیه  آرد آن نانوایی قطع و متخلفین به مراجع قضایی ارجاع داده می شوند.

کاغذلو تصریح کرد: فروش خارج از شبکه آرد توسط واحدهای نانوایی نیز موجب قطع سهمیه آرد واحد متخلف می‌شود.

وی گفت: شهرستان ورامین بر اساس آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که برای تأمین نان ساکنین این شهرستان، حدود هزار و ۸۵۰ تن آرد یارانه‌ای، حدود ۸۰۰ تن آرد نیمه یارانه‌ای و ۳۲۰ تن آرد آزاد اختصاص یافته است.
کاغذلو اظهار داشت: در حال حاضر ۳۲۰ واحد نانوایی در سطح شهرستان ورامین مشغول به فعالیت می‌باشند که از این تعداد ۲۰۰ واحد یارانه‌ای و ۱۲۰ واحد نیمه یارانه‌ای نسبت به پخت نان اقدام می‌کنند.


 

 

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.