جریمه شدن مردم به دلیل عدم استفاده از ماسک

خبر تاریخ خبر: 1399/07/21

25 فروشنده در ورامین به دلیل استفاده نکردن از ماسک جریمه شدند

 

جرایم عدم  استفاده از ماسک

رئیس جمهور اقای روحانی برای کسانی که از ماسک استفاده نمیکنند جریمه هایی در نظر گرفت و آن در به عموم اعلام کرد .

رقم جرایم برای عدم استفاده نکردن از ماسک در اصناف مختلف نسبت به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از 50هزارتا 1میلیون تومان اعلام شد . روحانی با اشاره به اینکه 100 میلیون دلار هزینه تهیه کیت های تشخیص کوید 19 شده گفت از شنبه تاریخ 19 مهر ، استفاده از ماسک اجباری شده و در صورت عدم استفاده مردم عادی و مبتلایان به کرونا ، 50 و 200 هزار تومان جریمه میشوند که توسط بسیج و نیروی انتظامی قابل اعمال بوده و اصناف مختلف هم در مرحله اول تذکر ، در مرحله دوم مبلغ 200 هزار تومان و مرحله سوم 1 میلیون تومان جریمه باید پرداخت کنند که در صورت تکرار و ادامه تخلف پلمپ خواهد شد و رانندگان و مسافران متخلف هم به ترتیب 100هزار و 20 هزار تومان باید جریمه پرداخت کنند .

در این راستا آقای میری رئیس اتاق اصناف در مصاحبه روز یکشنبه با خبرنگاران  گفت :

با توجه به دستور ابلاغ شده برای جلوگیری از تشدید کوید 19  ، تلاش و نظارت را بیشتر و 25 فروشنده را به دلیل استفاده نکردن از ماسک و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی جریمه شدند .

وی افزود : بیش از 8 ماه از شیوع بیماری کوید 19 گذشته و تالارها ، رستوران ها ، سفره خانه ها ، قلیانسرا ها و همچنان تعطیل میباشند و بقیه اصناف با رعایت پروتکل های بهداشتی به فعالیت خود ادامه میدهند .

بازرسان اداره اصناف این شهرستان نیز در دو نوبت صبح و عصر به مراکز خرید حضور یافته و با متخلفین که قبلا به آنها ابلاغ شده برخورد میکنند .

جرایم عدم استفاده از ماسک

اطلاعات

نویسنده : پریسا آذری

منبع : خبرگزاری ایرنا

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.