مشکل هلال احمر قلعه سین در حوزه شهرستان پیشوا است

خبر تاریخ خبر: 1396/09/14

ورامین- فرماندار ورامین درجلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان با بیان اینکه پیشوا فرمانداری و دادگستری مستقل دارد گفت: مشکل هلال احمر قلعه سین در حوزه شهرستان پیشوا است. به گزارش خبرنگارمهر، محمدرضا یوسفی، صبح سه شنبه درجلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ورامین که با حضور مدیرکل هلال احمر استان تهران و مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری تهران در محل فرمانداری ورامین برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: ۵۰ هکتار زمین در شهرستان ورامین در جاده آبباریک و کوریدور حمل و نقل غرب، جنوب و شرق تهران راه اندازی شده است.

یوسفی افزود: قلعه سین از نظر تقسیمات کشوری در حوزه پیشوا است، اگر ورامین بود کار راه حل می کردیم و باید همه پای کار باشیم تا مشکل حل شود و به هرحال پیشوا فرمانداری و دادگستری مستقل دارد.

 

فرماندار ورامین داشت: تقسیمات کشوری در ورامین بسیار ناپخته و نسنجیده است، ما امروز نه دانشگاه آزاد، نه پیام نور و نه هلال احمر داریم اما به هر تقدیر باید جمعیت هلال احمر برای ورامین چاره ای بیاندیشد، ورامین هیچ انبار هلال احمر ندارد.

وی با اشاره به اینکه بحث امنیتی هم مهم است و باید به آن پرداخته شود گفت: اگر زلزله در ورامین رخ داد باید راه ها را ببندیم تا از ورود افراد غیر مسئول به شهرستان جلوگیری شود و همچنین باید برنامه ریزی دقیق در ستاد بحران انجام شود، اولین اقدام پس از وقوع زلزله در منطقه امنیتی است، هم مراقبت از اموال مردم و هم برای جلوگیری از اختلال در امدادرسانی.

یوسفی اظهار داشت: باید دفترچه هایی برای امدادرسانی خانوار در روستاها و شهرها انجام شود تا در صورت وقوع حادثه میزان نیاز را بدانیم واماکن مناسب برای اسکان اضطراری در نظر بگیریم که تمام شرایط اقلیمی در نظر گرفته شود.

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.