کلاهبرداری میلیاردی با فروش شن و ماسه به جای گندم

خبر تاریخ خبر: 1398/10/23

فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی از دستگیری دو متهم که با اضافه کردن شن و ماسه نرم به گندم های دولتی اقدام به فروش آن به کارخانه های ارد بجنورد میکردند، خبر داد

به گزارش خبرنگاران ، سردار علیرضا مظاهری فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت : افراد کلاه بردار تاکنون از طریق اضافه کردن شن و ماسه به گندم های دولتی و فروش آن مبلغ 56 میلیارد و 100 میلیون ریال به جیب زده اند .

او در ادامه گفت : در پی خبری مبنی بر اینکه در یکی از سیلوهای نگهداری گندم  در شهرستان جاجرم قبل از بارگیری گندم ها مقدار زیادی شن و ماسه نرم گندم ها اضافه میشود ، بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس  قرار گرفت .

سردار مظاهری با اشاره به اینکه کارآگاهان در ابتدا اقدام به بازرسی سیلوها کردند ، افزود :در بررسی های به عمل آمده مقدار زیادی خاک ، شن و ماسه در این گندم ها مشاهده شد .

فرمانده انتظامی برای اطمینان بیشتر از کارشناسان اداره بهداشت آن شهرستان خواست آن سیلو های گندم  را بررسی کنند و در بررسی های بیشتر مشخص شد که اخیرا بیش از صدها تن گندم همراه با شن و ماسه از این شهرستان به مقصد کارخانه های آرد بجنورد بارگیری شده  که پس از تخلیه بار در مقصد شن و ماسه نرم و خاک در داخل گندم ها بوده دیده میشود .

در تحقیقات به عمل آمده متوجه شدند که پشت سیلوها که حدود 10 مترمکعب شن و ماسه نرم در آن دپو شده بود را رویت کردند و با دستور مقامات قضایی برای تحقیقات بیشتر آنجا را پلمب کردند .

کلاهبرداری با گندم

اطلاعات

نویسنده : پریسا آذری

منبع : باشگاه خبرنگاران

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.