بوم گردی با هدایت اردوهای دانش آموزی به مناطق روستایی توسعه می یابد

خبر تاریخ خبر: 1396/09/14

تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان پیشوا گفت: با هدایت اردوهای دانش آموزی به سمت مناطق روستایی ، علاوه بر آشنایی آن ها با جاذبه های گردشگری شهرستان، صنعت گردشگری و به ویژه بوم گردی توسعه می یابد.

 

به گزارش ایرنا ، محمدکرم محمدی روز یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال که در محل فرمانداری پیشوا برگزار شد با تأکید بر رونق صنعت گردشگری اظهارکرد: روستاهای شهرستان پیشوا از ظرفیت‌های بالقوه ای در حوزه گردشگری برخوردار است که می توان با معرفی این ظرفیت ها و توسعه صنعت بوم‌گردی، به اقتصاد منطقه کمک کنیم.
وی گفت: اگر صنعت گردشگری در هر یک از روستاهای مقصد را فعال کرده و امکانات را به آن سمت سوق دهیم، فرصت های شغلی پایداری در جامعه ایجاد می شود.
محمدی افزود: آموزش و پرورش به دلیل آن که جامعه هدف گسترده‌ای را در اختیار دارد می تواند در توسعه صنعت گردشگری نقش مهمی را ایفا کند به گونه ای که با سوق دادن اردوهای دانش‌آموزی به سمت روستاهای مقصد گردشگری، می توان بستر شکوفایی صنعت بوم‌گردی و اقتصاد روستاها را فراهم کرد.
وی اظهار کرد: دهیاران شهرستان پیشوا نیز می توانند شرایط رونق بخشیدن به صنعت بوم‌گردی و ایجاد اشتغال در روستاها را فراهم کنند و با حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان، فرصت های شغلی پایداری را فراهم کنند.
فرماندار پیشوا با تأکید بر شناسایی نقاط ضعف در حوزه اشتغال گفت: مسئولان باید تلاش کنند تا ضعف موجود در کسب‌ و کار مردم که اساسی‌ترین مشکل این جامعه است و به آسیب‌های مختلف اجتماعی ختم می شود شناسایی کنند و با کارشناسی در صدد رفع آن بر آیند.

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.