کسانی که خود را مشمول کمک معیشتی می‌دانند از امشب ثبت‌نام کنند . اطلاعات بیشتر در سایت و اپلیکیشن ورامین نامه

خبر تاریخ خبر: 1398/08/27

در نشست سخنگوی دولت مسئولان دولتی با تاکید بر این که تاثیر افزایش قیمت بنزین روی تورم حداکثر 4 درصد خواهد بود، اعلام کردند: پرداخت اولیه از امشب شروع می شود وکسانی که خود را مشمول می دانند از طریق درگاه اینترنتی و کد ussd6369 ثبت نام کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، تورج دهقان معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در نشست سخنگوی دولت گفت: اثر مستقیم افزایش قیمت بنزین روی تورم 2.5 درصد خواهد بود و با احتساب تاثیر غیر مستقیم این افزایش مجموعا شاهد افزایش 3.5 درصدی نرخ تورم خواهیم بود.

در این نشست همچنین پیمان قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی نیز درباره تاثیر افزایش قیمت بنزین روی تورم اظهار داشت: بر اساس محاسبات ما اثر مستقیم افزایش قیمت بنزین روی تورم حدود 2 درصد و تاثیر غیر مستقیم این افزایش قیمت نیز حدود 2 درصد خواهد بود و مجموع تورم مستقیم و غیر مستقیم حاصل از ان اقدام 4 درصد خواهد بود.

* کسانی که خود را مشمول می‌دانند ثبت‌نام کنند

در این نشست همچنین اعلام شد پرداخت اولیه کمک معیشتی از امشب شروع می شود وکسانی که خود را مشمول می دانند از طریق درگاه اینترنتی و کد ussd6369 ثبت نام کنند.

بر اساس اعلام میدری معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی 72 درصد مردم مشمول پرداخت می‌شوند.

میدری ادامه داد: این طرح که مشمولان آن حدود ۶۰ میلیون نفر هستند شامل بازنشستگان، بیمه های بازنشستگی و حقوق بگیران ثابت است.

*مسافرکش‌ها به محض ثبت‌نام در تاکسی‌های اینترنتی سهمیه می‌گیرند

در این نشست همچنین محسن پور سید آقایی معاون حمل‌ونقل شهرداری تهران اظهار داشت: مقدار سهمیه بنزین اختصاص یافته به خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی از سامانه پایش می شود و فعلا به صورت ثبات ارائه شده و اگر خودرویی بیشتر تردد کند فعلا امکان افزایش سهمیه نیست.

وی در مورد خودروهای مسافر کش گفت: این افراد به محض ثبت نام در یکی از شرکت های تاکسی اینترنتی از سهمیه برخوردار می‌شوند.

وی تصریح کرد: اگر جایی احساس کنیم سهمیه خودروها کم است وزارت کشور آمادگی افزایش را دارد.
 

این خبر تکمیل می‌شود...

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.