شهرستان پیشوا هنوز شعبه مستقل تأمین اجتماعی ندارد

خبر تاریخ خبر: 1396/09/13

رئیس اداره تأمین اجتماعی ورامین آقای اصغر بندی گفت: متاسفانه شهرستان پیشوا هنوز شعبه مستقل تأمین اجتماعی ندارد و این خدمات از طریق شعبه اقماری و کانون بازنشستگان انجام می‌شود.

اصغر بندی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ورامین، با اشاره به خدمات حوزه تأمین اجتماعی دو شهرستان ورامین و پیشوا اظهار داشت: متأسفانه شهرستان پیشوا هنوز شعبه مستقل تأمین اجتماعی ندارد و این خدمات از طریق شعبه اقماری و کانون بازنشستگان انجام می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه بالغ بر 43 هزار نفر بیمه شده اصلی در شهرستان ورامین وجود دارد تصریح کرد: با احتساب افراد تبعی بالغ بر 122هزار نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، که شامل بیمه‌شدگان اجباری و بیمه‌شدگان خاص و توافقی می‌شوند.

رئیس اداره تأمین اجتماعی ورامین همچنین افزود: نرخ حق بیمه بیمه‌های اجباری 27درصد و براساس حداقل دستمزد و با احتساب مبلغ مزایای انگیزشی پرداختی از سوی کارفرمایان در حدود 340 هزار تومان است که برای فعالیت‌های با دستمزد مقطوع تغییر می‌کند؛ اما برای بیمه اختیاری براساس حداقل دستمزد در حدود 240 هزار تومان برآورد شده است.

بندی خاطرنشان کرد: در مجموع در دو شهرستان ورامین و پیشوا 26000 نفر تحت پوشش بیمه اجباری،1900 نفر بیمه حِرف و مشاغل آزاد، 3570 نفر بیمه رانندگان، 3600 نفر بیمه اختیاری، 3600 نفر کارگر ساختمانی، 1090 نفر بافندگان و500 نفر نیز تحت پوشش سایر موارد بیمه‌ای هستند.

وی با اشاره به حق بیمه کارگران ساختمانی عنوان کرد: این دسته از بیمه شدگان با داشتن مدرک از فنی و حرفه‌ای، به شرط اشتغال در فعالیت ساختمانی براساس قانون، فقط 7 درصد از حق بیمه را پرداخت می‌کنند و20 درصد آن از محل 15درصد عوارض ساخت وساز از مالکان دریافت می‌شود که با عنایت به آمارهای موجود تاکنون پوشش داده نشده است.

رئیس اداره تأمین اجتماعی ورامین همچنین با اشاره به تعهدات سازمان در ارائه خدمات به بیمه‌شدگان تحت پوشش گفت: سازمان تأمین اجتماعی طبق قانون در بخش بیمه‌ای از طریق تعهدات کوتاه‌مدت همچون پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری، بارداری، بیمه بیکاری و هدیه ازدواج، و در حوزه تعهدات بلندمدت نیز ماهیانه بالغ بر 16 میلیارد تومان به مستمری‌بگیران و بیمه‌شدگان پرداخت می‌کند .

بندی در پایان در رابطه با خدمات بیمه تأمین اجتماعی در بخش درمانی نیز اظهار داشت: تعهدات درمانی در سازمان در دو بخش درمان مستقیم و درمان غیرمستقیم انجام می‌شود، که درمان مستقیم در مراکز درمانی ملکی سازمان و درمان غیرمستقیم از طریق مراکز طرف قرارداد با سازمان صورت می‌پذیرد.

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.