شهردار قرچک: احداث دهکده سفال کمک شایانی به تولید صنایع‌دستی قرچک می‌کند

خبر تاریخ خبر: 1398/05/27

شهردار قرچک گفت: احداث دهکده سفال کمک شایانی به تولید صنایع‌دستی قرچک می‌کند.

کارگروه تخصصی دهکده سفال شهرستان قرچک امروز با حضور محسن خرمی شریف شهردار، محسن کهزادی عضو شورای شهر، اسماعیل اردستانی رئیس اداره صمت و مریم خدابنده رئیس میراث اداره میراث فرهنگی و گردشگری در خصوص راه‌اندازی و بررسی مشکلات دهکده سفال برگزار شد.

محسن خرمی شریف شهردار قرچک در این جلسه اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم ظرفیت‎های منحصربه‌فرد قرچک را با احداث دهکده سفال به نحو احسن به نمایش بگذاریم و مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر از هیچ کمکی به احداث این دهکده دریغ نخواهد کرد.

وی بابیان اینکه احداث دهکده سفال کمک شایانی به تولیدات خانگی و صنایع‌دستی قرچک می‌کند، افزود: احداث این دهکده باعث خواهد شد که هنرمندان رشته‌های مختلف سنتی و حتی افرادی که در خانه محصولاتی تولید می‌کنند در این منطقه فعالیت کرده و قرچک را به قطب تولیدات صنایع‌دستی استان تبدیل کنند.

شهردار قرچک خاطرنشان کرد: دهکده سفال حمایت از تولید محصولات صنایع‌دستی و آشنایی گردشگران با صنایع‌دستی شهرستان قرچک ایجاد می‌شود.

خرمی شریف افزود: زمین‌های داخل و یا خارج از محدوده برای واگذاری برای احداث دهکده سفال قطعاً استعلام شهرداری و درنهایت با توافق مالکین انجام خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: واگذاری زمین‌های بالای 2 هکتار موافقت کمیسیون ماده 5 را می‌طلبد که با توجه به تصویب طرح در شورای کمیته برنامه‌ریزی استان تهران، پیگیری مدیریت شهری در خصوص دهکده سفال قطعاً به تسریع کار کمک شایانی خواهد کرد.

اطلاعات

نویسنده : سيد حسن دلاوري

منبع : شهرداری قرچک

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.