تپه باستانی در کمربندی جنوبی قرچک ورامین / تپه ای که بازیچه هست و بازی میدهد

خبر تاریخ خبر: 1398/05/19

تپه باستانی ورامین واقع در مسیر کمربندی جنوبی قرچک ورامین ، در حالی ادامه تکمیل این مسیر را به بازی گرفته که خودش بازیچه کودکان است .

تپه باستانی در کمربندی جنوبی  قرچک ورامین / تپه ای که بازیچه هست و بازی میدهد

 
تپه باستانی ورامین واقع در مسیر کمربندی جنوبی قرچک ورامین ، در حالی ادامه تکمیل این مسیر را به بازی گرفته که خودش بازیچه کودکان است .
 
تپه قدیمی کمربندی جنوبی قرچک ورامین
چندین سال هست که ترافیک های سنگین کمربندی جنوبی و جاده اصلی ورامین قرچک ، با داشتن ترافیک و راهبندان ، وقت مردم را تلف میکند و زمان ده دقیقه ای  رسیدن به پلیس راه قرچک از ورامین ، گاها تا نیم ساعت و حتی ۴۰ دقیقه هم می رسد .

مشکلات کمربندی جنوبی ورامین قرچک

ظاهرا سازمان میراث فرهنگی با اعلام اینکه این تپه دارای قدمت می باشد مانع تخرب آن گردیده ، و پروژه کمربندی جنوبی را متوقف کرده .

علت عدم تخریب تپه قدیمی کمربندی جنوبی ورامین

حال چند سوال از مسئولین میراث فرهنگی کشور ،
اگر این تپه دارای ارزش تاریخی هست ، پس چرا کنکاش و عملیات باستان شناسی در آن متوقف شده ، دوما در صورتی که این اثر آنقدر با ارزش است که بخاطر آن چندین سال هست که پروزه بسیار مهم و حیاتی کمربندی جنوبی را متوقف کرده ، پس چرا سازمان میراث فرهنگی حتی یک نگاهبان برای این اثر در نظر نمیگیرد ، و یا حتی یک حصار ساده دور آن نمیکشد 
سالهاس که این اثر تبدیل به محل بازی کودکان شده ، ما قبلا هم به این موضوع اشاره کرده ایم ، در صورتی که خدای نکرده برای این بچه ها در این تپه مخروبه اتفاقی بیافتد ، کدام یک از مسئولین گردشگری و یا شهری قادر به پاسخگویی در این زمینه می باشند .
تپه باستانی کمربندی جنوبی ورامین قرچک

حل مشکل کمربندی جنوبی ورامین باقرآباد

مسئولین محترم شهری ورامین و قرچک ، استانداری تهران و سازمان میراث فرهنگی زودتر مساله این تپه و تکمیل پروژه کمربندی جنوبی را بعد از این همه سال حل کنند .
در صورتی که شما نظر یا پیشنهادی در مورد حل مشکل تپه کمربندی جنوبی ورامین قرچک دارید عنوان کنید 
 
با تشکر 
رسول سالاری 
مدیر مسئول پایگاه خبری ورامین نامه

اطلاعات

نویسنده : rasool salari

منبع : ورامین نامه

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.