ایل الیکایی ورامین / ایل علیکاهی ورامین

خبر تاریخ خبر: 1398/04/24

خواستگاه اصلی ایل الیکایی روستای الیکا در مازندران می باشد . الیکایی ها بیشتر در گرمسار ساکن هستند و اقوام این قوم در ورامین به علیکاهی مشهور میباشند ......

تاریخچه ایل الیکایی

الیکایی نام یکی از ایلات بزرگ منطقه گرمسار و ورامین می باشد . ایل الیکایی بیشتر در مناطق فیروزکوه ، دماوند ، آرادان ، ورامین ، گرمسار ، چالوس و نوشهر مستقر هستند . ایل الیکایی در اصل یک ایل طبری تبار می باشد که در گذشته زندگی عشایری داشته . زادگاه اصلی ایل الیکا روستای الیکا در استان مازندران و در مرز استان مازندران و تهران می باشد .علیکاهی ها از جمله عشایر نیمه کوچنده یا نیمه کوچنشین به شمار می روند .

الیکایی های گرمسار

ایل الیکایی در گرمسار متشکل از طوایف قنبری ، شاه حسینی ، قندالی ، ابولی ، گیلوری ، کریمی ، قاسمی ، علی بیگی ، مومنی ، گلینی ، ذوالفقاری و کاشانی می باشد که در گرمسار و مناطق اطراف آن سکونت دارند .

ایل علیکاهی ورامین

ایل علیکاهی ورامین در حقیقت از همان ایل بزرگ الیکایی می باشند که در ورامین و پیشوا به نام ایل علیکاهی و یا علی کاهی شناخته می شوند . همچنین الیکایی های فیروزکوه از غندالی ها و الیکا هستند .

 

 

طایفه الیکایی ورامین

ورود ایل الیکایی و ایل علیکایی به ورامین

با توجه به این که ایل الیکایی از مازندران به گرمسار کوچانده شده اند ، اطلاعات دقیقی از زمان و کیفیت حضور الیکایی ها در ورامین وجود ندارد . اما بیشتر علیکاهی ها یا همان الیکایی ها در روستاهای بهنام سوخته ورامین ساکن می باشند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روستاهای دشت ورامین ، روستاهای پیشوا ، روستاهای قرچک و روستاهای پاکدشت به قسمت روستایی در سایت و اپلیکیشن ورامین نامه مراجعه نمایید .

همچنین شما برای تبلیغات در ورامین با نصب اپلیکیشن ورامین نامه می توانید در قسمت دیوار این اپلیکیشن بصورت رایگان آگهی تبلیغاتی خود را  ثبت کنید .

پیج اینستای ورامین نامه بصورت روزانه اخبار و اطلاعات مربوط به ورامین را منتشر میکند . با پیوستن به پیج اینستاگرام ورامین نامه ، مارو حمایت کنید .

 

 

ایل علیکاهی ورامین

 

اطلاعات

نویسنده :

منبع : ورامین نامه

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.