خیرین مدرسه ساز 216 کلاس درس در قرچک احداث کرده اند

خبر تاریخ خبر: 1398/03/21

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک با اشاره به اینکه خیرین بازوان توانمند دولت در رفع مشکلات آموزش و پرورش هستند اظهار داشت: خیرین مدرسه ساز ۲۱۶ کلاس درس در قرچک احداث کرده اند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک با اشاره به اینکه خیرین بازوان توانمند دولت در رفع مشکلات آموزش و پرورش هستند اظهار داشت: خیرین مدرسه ساز ۲۱۶ کلاس درس در قرچک احداث کرده اند.

علیرضا جعفری روز سه شنبه در هشتمین جشنواره تقدیر از خیرین مدرسه‌ساز شهرستان قرچک که در کانون ملائک این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: خیرین مدرسه‌ساز از مصادیق نیکوکاری و نیک‌اندیشی در جامعه ایرانی هستند و برگزاری جشنواره تقدیر از این افراد، امر به معروف و ترویج فرهنگ مشارکت در حوزه‌های مختلف جامعه به حساب می‌آید.
وی با اشاره به اینکه تراکم دانش آموزان در شهرستان قرچک بیشتراز سرانه استان تهران است اظهار داشت: زمانی که تعداد افراد ساکن در یک شهرستان، بیشتر از امکانات موجود در آن منطقه شد، این سازمان‌های مردم‌نهاد هستند که باید به کمک دولت آمده و مشکلات موجود را برطرف کنند.
جعفری با اشاره به استقبال بسیاری از مردم برای سکونت در شهرستان قرچک اظهار داشت: وجود برخی از مشکلات اقتصادی و گرانی مسکن در پایتخت باعث شده تا سرریز جمعیت به شهرستان‌هایی مانند قرچک، پیشوا و ورامین مهاجرت کنند که این امر پس از برگزاری امتحانات پایان سال افزایش نیز خواهد داشت.
وی گفت: قرچک علاوه بر این به مدارس جدید نیاز دارد، در حوزه مقاوم سازی نیز به نگاه ویژه مسئولان و توان و همت خیرین مدرسه ساز نیازمند است.

خیرین مدرسه‌ساز پیش‌قدم در توسعه، رشد علم و دانش کشور هستند
مدیر آموزش و پرورش قرچک نیز در این مراسم گفت: خیرین مدرسه‌ساز راه و روش حضرت علی (ع) را در رفع مشکلات جامعه اسلامی در ساخت مدرسه پیش گرفتند چرا که اولین خیر مدرسه‌ساز تاریخ اسلام، ایشان بودند.
غلامرضا بختیاری افزود: مدرسه‌سازی و گره‌گشایی از مشکلات دانش آموزان تجارتی بی‌بدیل باخدا است و خیرین برای کار خیر خود باخدا معامله کرده‌اند.
بختیاری با اشاره به اینکه خیرین مدرسه‌ساز به خاطر کار نیک و خیر به دنبال مادیات در نظام آموزش‌وپرورش نیستند افزود: اگر جامعه از افراد تحصیل کرده بیشتری برخوردار باشد، زمینه‌های رشد و شکوفایی جامعه در حوزه‌های مختلف فراهم می‌شود و آسیب کمتری به آن وارد می‌شود.
مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان قرچک بیان داشت: شهرستان قرچک با وجود نزدیکی به پایتخت، از شهرستان‌های محرم استان تهران محسوب شده و از تراکم بالای دانش‌آموزی برخوردار است.
وی بابیان اینکه خیرین مدرسه‌ساز پیش‌قدم در توسعه، رشد علم و دانش کشور هستند، تصریح کرد: ۱۸ درصد مدارس قرچک توسط خیرین ساخته‌شده است.
در پایان این مراسم از خیرین مدرسه ساز شهرستان قرچک تقدیر به عمل آمد.
بیش از ۵۰ هزار دانش آموز در مدارس شهرستان قرچک مشغول به تحصیل می‌باشند.

اطلاعات

نویسنده :

منبع : خبرگزاری ایرنا

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.