گلابگیری در جنوب و شمال تهران/ راه کاشان نزدیک شد

خبر تاریخ خبر: 1398/02/31

تهران- کاشت گل محمدی در اطراف پایتخت چندی است، توسعه پیدا کرده و می تواند علاوه بر ایجاد نشاط سبب اشتغال زایی برای مردم استان تهران نیز باشد.

تهران- کاشت گل محمدی در اطراف پایتخت چندی است، توسعه پیدا کرده و می تواند علاوه بر ایجاد نشاط سبب اشتغال زایی برای مردم استان تهران نیز باشد.

 

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: گل محمدی علاوه بر زیبایی منحصر به فرد و رایحه مطبوعی دارد که این روزها رونقی به اشتغال در برخی روستاها و مناطق استان تهران داده است.

این گل زیبا و دوست داشتنی که مقاومت مناسبی در برابر کم آبی دارد، مورد توجه کشاورزان در مناطق کویری استان تهران نیز قرار گرفته است و بسیاری از کشاورزان اقدام به کشت این محصول کرده‌اند حال این روزها با رفتن به اغلب روستاهای اطراف تهران عطر گل محمدی مشامتان را نوازش خواهد کرد.

فصل بهار و اردیبهشت و خرداد ماه فصل چیدن گل‌های محمدی است و یکی از روستاهای فعال در این زمینه روستای «محمدآباد عرب‌ها» از توابع بخش جواد آباد ورامین است، که البته به دلیل سرد بودن هوا در سال جاری گل‌های محمدی در این روستا با تأخیر ۲۰ روزه به بار نشستند.

یکی از گردشگرانی که برای مشاهده گلاب گیری به محمدآباد عرب‌ها آمده بود، به خبرنگار مهر گفت: بوی گل تمام فضای روستا را پر کرده و بسیار عالی است و از این سفر راضی هستیم.

روستای محمد آباد عرب‌ها در جنوب پایتخت پذیرای گردشگران برای گلاب گیری است

گردشگر دیگری در این خصوص گفت: ما همواره برای مشاهده گلاب گیری به کاشان می‌رفتیم، اما امسال برای این امر به نزدیکی تهران آمدیم.

یکی از بانوان محمدآبادی که در گلاب گیری فعالیت دارد، نیز به خبرنگار مهر گفت: همواره از ۱۵ فروردین شروع به برداشت گل می‌کردیم، اما امسال به دلیل سرمای هوا از ۵ اردیبهشت برداشت گل را آغاز کردیم.

وی افزود: بعد از چیدن غنچه‌ها و گل‌ها از مزرعه، آنها را برای گلاب گیری آماده می‌کنیم و تا اوایل خرداد ماه هر روز صبح تا ساعت ۸ صبح گل می‌چینیم و پس از آن گل‌ها را بار می‌گذاریم و مشغول گلابگیری می‌شویم، ما باید برای زندگی تلاش کنیم و اگر من به عنوان یک مادر کار و تلاش کنم، قطعاً فرزند من نیز تلاش و کوشش را خواهد آموخت.

وی گفت: ما با دمنوش های خوش رنگ و خوش طعم، آش دوغ و نان تازه و محصولاتی که خودمان تولید می‌کنیم، از گردشگران پذیرایی می‌کنیم.

گردشگران فراوانی برای مشاهده مراحل گلاب گیری به این روستا در نزدیکی ورامین سفر می‌کنند.

 

اطلاعات

نویسنده :

منبع :

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.