چرمشهر ورامین

خبر تاریخ خبر: 1396/11/01

یکی از مهم ترین و تخصصی ترین شهرک صنعتی چرمشهر ورامین در رشته ی تولید چرم و سالامبور در کشور به شمار می آید درحالی که به علت کم بودن صنایع تکمیلی و خام فروشی محصولات آن ها را با مشکل مواجه کرده است .

چرمشهر ورامین در سال 1364 تآسیس شد و با تصمیم نمایندگان و مسئولان برای ایجاد نظم و هماهنگی بین کارکنان و تولید کنندگان اجرا شد.چرمشهر روستایی از توابع بخش جوادآباد ورامین به حساب می آید این روستا در دهستان بهنام عرب جنوبی قرار دارد و آدرس آن به طور دقیق در محور تهران-ورامین جاده آب باریک 35 کیلومتری شهر ورامین( کیلومتر85 تهران-جنوب ورامین)  است .

چرمشهر ورامین

چرمشهر و علت خصوصیات بارز آن : 

از نزدیک بودن فرودگاه امام از جاده های مواصلاتی که از سمت چرمشهر به فرودگاه امام وآزاد راه  قم – گرمسار این شهرک را از جایگاه بالایی در زمینه جاده های مواصلاتی مورد توجه قرار داده است.درطی چند ماه گذشته برای عملیات عمرانی آزاد راه چرمشهر به قزوین کلنگش بر زمین خورد که در طی سال های آتی شاهد این پیشرفت خواهیم بود.این شهرک از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است که با تجهیزات وامکانات  مدرن می تواند در زمینه ی صادرات نقش مهمی را در کشور ایفا کند.

ورامین در تولید چرم ظرفیت های خوبی دارد اما متآسفانه 18 میلیون سالامبور به کشور ایتالیاصادر می شودو پس از تبدیل شدن آن به چرم دوباره به کشور فروخته می شود.شهرک صنعتی در زمینه ی اقتصاد و اشتغال نقش مهمی دارد، در ورامین یکی از مسائل که سبب نگرانی آن ها است ، بی کاریست که با وجود شهرک های صنعتی چرمشهر و سالاریه در زمینه اشتغال و کارمی تواند  نگرانی آن ها را برطرف کند.در سال گذشته چینی ها  برای سرمایه گزاری به این شهرک آمده و با هدایت و مدیریت توانستند سه شرکت از کار افتاده را روی پا بیاورند وبه تولید چرم مشغول شوند.

تعداد کارگران اشتغال به کار در شهرک صنعتی چرمشهر به 2000نفر می رسد و تعداد واحد های تولیدی و صنعتی آن 145 واحد می باشد ، که مشغول فعالیت هستند. در زمینه ی صادرات چرم خام فعالیت هایی دراین مورد وتلاش هایی برای جذب سرمایه گزار و کمک فعالان و واحد های تولید در دست انجام است که از صادارت چرم خام جلو گیری شود.

اطلاعات

نویسنده : maryam bahari

منبع : ورامین نامه

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.