حفر و تجهیز۴حلقه چاه در روستاهای پیشوا

خبر تاریخ خبر: 1398/02/21

پیشوا- رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی پیشوا با اشاره به حفر و تجهیز ۴ حلقه چاه در روستاهای پیشوا طی سال۹۷گفت: بودجه آبفار پیشوا برای سالجاری۲میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان مصوب شده است.

حفر و تجهیز۴حلقه چاه در روستاهای پیشوا طی سال ۹۷

به گزارش خبرنگار مهر، داود مرتضایی بعد از ظهر شنبه با اعلام خبر حفر و تجهیز ۴ حلقه چاه در روستاهای پیشوا طی سال ۹۷، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بودجه آبفار پیشوا برای سال جاری ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان مصوب شده است.

مرتضایی افزود: تعداد ۴۰ روستا با ۶۰ هزار نفر جمعیت و ۹ هزار مشترک تحت پوشش اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان پیشوا قرار دارد و اداره آبفار در قالب ۷۰ کیلومتر شبکه انتقال و ۱۱۰ کیلومتر شبکه توزیع به روستاهای پیشوا خدمات رسانی می‌کند.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان پیشوا بیان کرد: به منظور تأمین منابع آب روستاهای پیشوا، ۴ حلقه چاه طی سال ۹۷ در روستاهای قشلاق یوسف رضا، معین آباد،جامکاران و چالتاسیان حفر و تجهیز شده است.

وی با اشاره به رتبه اول پیشوا در حفر چاه طی سال گذشته در سطح استان، گفت: از ۴ حلقه چاه حفر شده در حال حاضر یک مورد به شبکه آبرسانی اضافه شده و ۳ حلقه چاه دیگر ظرف کمتر از یک ماه آینده وارد مدار می‌شوند.

مرتضایی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۳ حلقه چاه در روستاهای جلیل آباد، جامکاران و محمودآباد نو به دلیل کمبود آب و فرسودگی تجهیزات احیا و بازسازی شد و تعویض و نوسازی الکترو پمپ‌ها در مجتمع جامکاران، مجتمع طارند، مجتمع چالتاسیان، محمود آباد نو، یوسف رضا، سعید آباد، جلیل آباد و قلعه سین انجام شده و در فروردین ماه سال جاری چاه‌های جلیل آباد، چالتاسیان و اسلام آباد تعویض و مهندسی مجدد شد.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان پیشوا به تعویض شبکه در بخش مرکزی شهرستان پیشوا اشاره کرد و گفت: ۳۰۰۰ متر تعویض شبکه و نصب ۳۱۸ فقره انشعاب در روستاهای سرگل، حبیب آباد، قشلاق یوسف رضا و عسگرآباد طی سال ۹۷ صورت گرفته است.

وی در خصوص انشعابات غیرمجاز اظهار کرد: در طول سال گذشته بیش از ۶۲۰ مورد انشعاب غیرمجاز شناسایی و تعدادی قلع و قمع و مابقی به مقام قضائی ارجاع شد.

مرتضایی به میزان اعتبارات اداره آبفار پیشوا در سال جدید اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، بودجه دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی برای شهرستان پیشوا در سال ۹۸ تصویب شده است که نسبت به جمعیت شهرستان رقم بسیار مناسبی است.

وی در خصوص توسعه شبکه آبرسانی روستاهای پیشوا گفت: خط انتقال مجتمع جامکاران به طول ۱۷۰۰ متر و خط انتقال قوئینک رخشانی به طول ۱۰۰ متر برای توسعه آبرسانی در روستاها انجام شده است.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان پیشوا با اشاره به خرید دو دستگاه دیزل ژنراتور جهت پیشگیری از وقفه در آبرسانی در زمان‌های قطع برق، گفت: تاکنون در پیشوا دیزل ژنراتور وجود نداشت و برای اولین بار در شهرستان با موافقت مدیران استان طی سال ۹۷ دو دستگاه تحویل شد.

وی به آبرسانی سیار در روستاها اشاره و عنوان کرد: در موارد قطع و کمبود آب تعداد ۵۴۰ تانکر به حجم ۶۴۸۰ مترمکعب به روستاهای یوسف آباد، قلعه سین، معین آباد و عسگرآباد به صورت سیار آبرسانی صورت گرفت.

مرتضایی افزود: طی سال گذشته ۴۱۴ فقره تعویض کنتور صورت گرفت که این میزان نسبت به سال ۹۶ پنجاه درصد افزایش داشته است و همچنین ۲۲۵ فقره انشعاب در سال ۹۷ فروخته شد که نسبت به سال ۹۶ بیست درصد افزایش فروش را رقم زده است.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان پیشوا در پایان گفت: مخزن‌های ۱۰۰۰ متر مکعبی روستاهای قلعه سین و سعید آباد که چندین سال بود ساخته شده اما وارد مدار نشده بودند با پیگیری‌های صورت گرفته ظرف یک ماه آینده با نصب تجهیزات وارد مدار خواهند شد که کمک شایانی در رفع مشکلات این روستاها خواهد داشت.

اطلاعات

نویسنده :

منبع : خبرگزاری مهر

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.