رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: تکمیل سیستم فاضلاب تهران نیازمند ۳۰ هزار میلیارد اعتبار است

خبر تاریخ خبر: 1397/12/14

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل سیستم فاضلاب تهران نیازمند اعتباری بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرری، احمد علی کیخا رئیس کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی صبح امروز در حاشیه بازدید از تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران اظهارداشت: یکی از وظایف و مأموریت‌های مهم کمسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی اطلاع از کم و کیف بخش‌های آب، کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی کشور است که استان تهران با چالش‌های مختلفی در این زمینه مواجه است که لازم بود با بازدیدهای مختلف تصمیمات مورد نیاز و مهمی اتخاذ شود.

وی با اشاره به اینکه با بازدید از این تصفیه خانه باردیگر متوجه شدیم نام تهران فقط بزرگ است و تا رسیدن به جایگاه واقعی خود فاصله زیادی دارد، ادامه داد: در تهران حدود ۶۰ درصد فاضلاب‌ها جمع آوری می‌شود و برای راه‌اندازی و تکمیل آن اعتباری بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان را می‌طلبد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با بودجه‌های ۶۰ میلیارد تومانی امکان پایان این طرح مهم وجود ندارد، تصریح کرد: شهرداری، مردم، مجلس و دولت باید دست در دست هم دهند و موضوع فاضلاب تهران را مدیریت و حل کنند.

کیخا در پایان از بازدید روزهای آینده به همراه وزیر نیرو از پروژه‌های تصفیه خانه فاضلاب تهران برای تسریع در عملیات احداث آن‌ها خبر داد.

تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران با مساحت ۱۱۰ هکتار در شهرری کنار روستای عمادآور واقع شده است که برای تصفیه بخشی از فاضلاب تهران در ۸ مدول به ظرفیت حدود ۵ میلیون نفر پیش‌بینی شده که ۶ مدول ساخته شده فعلی هرکدام جمعیتی حدود ۵۵۰ هزار نفر را پوشش داده و جریانی معادل ۴۵۰ هزار متر مکعب در روز را می‌تواند برای تصفیه پذیرش کند. پساب تصفیه شده در این تصفیه خانه برای آبیاری زمین‌های کشاورزی دشت ورامین را تأمین می‌کند.

اطلاعات

نویسنده : Maryam yousefi

منبع : خبرگزاری فارس

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.