امام جمعه موقت ورامین: مسئولین اجرایی کشور به دنبال حاشیه سازی نباشند

خبر تاریخ خبر: 1397/12/10

ورامین- امام جمعه موقت ورامین گفت: مسئولین اجرایی کشور به دنبال حاشیه سازی نباشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی  در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی طی سخنانی ضمن اشاره به سالگرد ارتحال مرجع عالیقدر؛ آیت الله العظمی گلپایگانی اظهار داشت: ۱۴ اسفند ماه روز احسان و نیکوکاری است که باید این روز را گرامی بداریم.

محمودی افزود: در روزهای پایانی سال لازم است افرادی که دارای تمکن مالی هستند دل های محرومین را شاد کنند و در این شرایط اقتصادی که بسیاری از افراد دچار مشکل هستند از تشریفات بکاهیم و به یکدیگر کمک کنیم و به کمیته امداد و مجموعه های خیریه اعتماد کرده و در حد توان کمک رسانی نماییم.

وی با اشاره به ۲ اتفاق مبارک در حوزه جوانان گفت: اولین اتفاق خوب قهرمانی تیم والیبال نشسته معلولین و جانبازان ورامین در سطح کشوری بود که در همین جا از تمام عزیزان که برای دیار ۱۵ خرداد افتخار آفرینی کردند تقدیر می کنیم و دومین اتفاق خوب فراخوان ایده پردازی در کسب و کارهای محلی بود که در این راستا جوانان خلاقیت و ایده های خود را ارائه می دهند و کار بسیار ارزشمندی است و لازم است که این جوانان خوش فکر و خلاق مورد حمایت قرار بگیرند.

امام جمعه موقت ورامین در ادامه با اشاره به اینکه ثبت نام حوزه های علمیه آغاز شده است بیان داشت: امروز نیاز جدی به علما و روحانیون و اساتید و مبلغین دینی احساس می شود و باید جوانان مستعد با ورود به این عرصه به دین، کشور و انقلاب خود خدمت کنند.

وی با اشاره به ایام امور تربیتی نیز افزود: مسئله امور تربیتی در آموزش و پرورش بسیار مهم است و توجه به اخلاق و مبانی دینی و اعتقادی جوانان باید به عنوان الگوی دینی در نظام تعلیم و تربیت به کار گرفته شود و در این راستا نیز یکی از موفقیت های مهم تربیتی که باید مدیران و فرهنگیان متعهد و مومن از آن بهره بگیرند نماز جمعه است و امیدواریم به این مورد توجه بیشتری شود.

خطیب جمعه ورامین در ادامه به مسئله بزرگ جوانان در حوزه فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: استکبار با فضای مجازی و ابزارهای وسوسه انگیز گناه، اعتیاد، الکل و بی بند و باری به جنگ جوانان ما آمده است و در این زمینه نیز مهم ترین سنگر و پایگاه برای مبارزه با این هجمه ها سنگر تعلیم و تربیت است.

وی افزود: باید آگاه باشیم که در حال حاضر بسیاری از جوانان، نوجوانان و نونهالان معصوم چوب ندانم کاری های خانواده را می خورند چرا که وقتی خانه، عرصه جولان شبکه های ماهواره ای می شود و حجاب در خانواده بی معنا می شود بر فرزندان تاثیر مخرب می گذارد.

محمودی در خصوص بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری نیز بیان داشت: باید بیانیه رهبری در مساجد و پایگاه های بسیج و ادارات مورد تحلیل قرار بگیرد چرا که این بیانیه همه موارد عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و همه موارد مورد نیاز را در بر دارد.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به سفر تاریخی و عزت آفرین رییس جمهور سوریه به ایران نیز اظهار داشت: این سفر عزت ملی کشور را به رخ دنیا کشید چرا که دفاع مقتدرانه و مظلومانه مدافعین حرم، کار را به جایی رساند که آمریکا مجبور به ترک منطقه شد و در مقابل آن اتفاقاتی در داخل کشور می افتد که با این عزت ملی منافات دارد و می بینیم که برخی مدیران اختلافات درونی خود را به جامعه می کشند و در چنین شرایطی بود که بیانیه رهبری صادر و فضا تلطیف شد.

محمودی اظهار داشت: با صراحت اعلام می کنیم که مسئولان اجرایی کشور نباید حاشیه سازی کنند و بدانند که امروز مشکل جدی مردم مشکل اقتصاد است و دیده ایم که مردم با استقامت، صبر و تلاش خود حافظ انقلاب بوده اند اما هرگز ناهنجاری های مدیریتی و رفتارهای غیراخلاقی را تحمل نخواهند کرد.

اطلاعات

نویسنده : Maryam yousefi

منبع : خبرگزاری مهر

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.