رئیس پلیس پیشگیری ناجا از فرماندهی شرق استان تهران بازدید کرد/ گزارش تصویری

خبر تاریخ خبر: 1397/12/06

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی کشور گفت: پلیس انتظامی شرق استان تهران تا سال 98 به 80 دوربین البسه مجهز میشود.

به گزارش ورامین نامه،سردار محمد شرفی  عصر روز شنبه در بازدید از نمایشگاه کشفیات فرماندهی شرق استان تهران گفت: هدف  بازدید از  فرماندهی شرق استان تهران و حضور در جمع فرماندهان این ستاد بازرسی از اقدامات انجام شده ی سال97 و تبیین ابلاغیه های سال98 است.

شرفی در خصوص ایجاد امنیت  برای اموال شهروندان  افزود:مردم  در سپردن فرش و قالی های خود به قالیشویی ها دقت کنند و اموال  خود را به مراکز معتبر بسپارند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: شهروندان بخصوص خانمها در ایام پایانی سال در خیابان ها مراقبت پول کارت بانکی و اشیا قیمتی خود باشند و از قرار دادن رمز  کنار کارت های بانکی خودداری نمایند و در صورت برخورد با موارد مشکوک سریعا آن را به 110 اعلام کنند.

شرفی گفت: میانگین حضور پلیس در وقوع جرم بین ۷ الی ۱۰ دقیقه است و یکی از سوال‌های مردم همین است، به زودی منظومه های گشت پلیس در حال طراحی است و همه معاونت‌ها در این برنامه حضور خواهند داشت تا زمان حضور پلیس در محل جرم کاهش خواهد پیدا کند.

 

وی بیان کرد: راه‌اندازی گشت مشترک با بسیج و سپاه، یا گشت خصوصی در نگهبانی از منازل و استفاده از فن آوری و حسگر کنترل از منازل از پیشنهاد‌هایی که است قرار است انجام می‌شود.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا اذعان داشت: پلیس شرق انتظامی استان تهران به ۸۰ دوربین کنترل از راه دور مجهز می شود و تمامی ماشین‌های گشت مجهز به ای بی اس می‌شود.

شرفی بیان داشت: پلیس در این حوزه امتحان خود را پس داده و در این ایام تعطیلات سال گذشته افزایش سرقت نداشته این چرا که معتادین، افراد شرور و سارقین را در شرق استان تهران جمع آوری کرده و در ایام نوروز تحت کنترل قرار داشتند.

وی اظهار داشت: پلیس پیشگیری شرق استان در حوزه‌های مختلف از قبیل قتل، سرقت مسلحانه، سرقت از بانک عملکرد خوبی داشته و کارنامه پلیس شرق استان در حوزه کشفیات که نمایشگاه آن بر پا شده بسیار خوب بوده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود: در حوزه وقوع جرم عملکرد پلیس شرق استان تهران بسیار مطلوب بوده و در صورت وقوع بلافاصله اقدام منسجم صورت گرفته و افراد خاطی دستگیر شدند.

شرفی گفت: در حوزه کشفیات کالا قاچاق و کالا‌های ممنوعه از پلیس شرق استان امتیازات خیلی خوبی کسب کرده است و در سطح استان جزء واحدهای خوب پلیس است

وی تصریح کرد: پلیس با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در علم و فناوری امکانات و تجهیزات خوبی را با توجه به پیش بینی های انجام شده در اختیار پلیس شرق استان قرار داده و در جذب نیروی انسانی کار آمد در حوزه علم و فن آوری بسیار موفق بوده و جزوه نواحی ممتاز است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: برنامه‌های کلی ناجا تقویت یگان‌های امداد است و باید ساختارهای یگان امداد در شرق استان تهران تقویت شود تا در خدمت‌گزاری به مردم موفق عمل کرد.

شرفی خطاب به رسانه‌ها گفت: رسانه همیشه یار و یاور پلیس بوده تا اطلاع رسانی مطلوب باشد. رسانه‌ها باید در روزهای پایانی سال اطلاع رسانی مطلوب تری داشته باشند و هشدارهای ایمنی پلیس را به مردم اطلاع دهند.

وی اظهار کرد: معاونت اجتماعی پلیس در راستای اطلاع رسانی در کنار مردم وظایف خود را در مدارس و مساجد به نحو احسن انجام می‌دهد.

اطلاعات

نویسنده : مژده بيک مراد

منبع : ورامین نامه

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.