نقوی حسینی در گفت‌وگو با فارس: زنگنه و وزارت نفت اراده‌ و تحرکی برای دور زدن تحریم و عبور از بحران‌‌ها ندارد

خبر تاریخ خبر: 1397/12/03

نماینده مردم ورامین در مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها تمام تلاش‌های خود را علیه کشورمان به کار بسته‌اند تا بتوانند تولید نفت و دیگر حامل‌های انرژی در ایران را تعطیل کنند گفت: عزم و اراد‌ه‌ای در فروش نفت و مقابله با تحریم و دور زدن آن و بحران‌های پیش‌رو در وزارت نفت و شخص زنگنه وجود ندارد.

سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره نامه اخیر ۷۲ نماینده مجلس درخصوص سوء مدیریت و سوءتدبیر بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در شرایط تحریمی کشور گفت:‌ در شرایطی که فشار دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران با تحریم‌های ظلمانه آمریکا وجود دارد باید به دنبال راهکارهای نو و جدید بگردیم تا بتوانیم کشور را اداره کنیم.

وی افزود: در چنین شرایطی در حالی که باید وزارت نفت به سمت شرکای سنتی می‌رفت و با همسایگان مبادلات ویژه و نو برای مبادله پیدا می‌کرد ولی بر همکاری با آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و غربی‌ها در موضوعات نفت پافشاری کرد که آن هم شدنی نبوده و نیست. 

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تحرک و فعالیت را در شرایط تحریمی‌ فعلی کشورمان در وزارت نفت نمی‌بینیم این در حالی است که طرح انتقال گاز به پاکستان با عنوان خط لوله صلح که طرح بسیار مهمی بوده و می‌توانست در بسیاری از امورات کمک‌حال کشورمان باشد نهایی نشده و به بهره‌برداری نرسید ضمن اینکه پاکستان همسایه مسلمان ماست و می‌توانستیم به راحتی با آنها مبادلاتی داشته باشیم اما وقتی زنگنه وزیر نفت شد این پروژه تعطیل شد.

وی خاطرنشان کرد: قبل از وزیر شدن زنگنه، شرکت‌های  غیر غربی در توسعه پالایشگاه‌ها و نفت ایران کار می‌کردند اما وقتی وی بر مسند این وزارت نفت قرار گرفت کارها تعطیل شدو سپس زنگنه پای توتال را به ایران باز کردند و غربی‌ها را برای حضور در پروژه‌های نفتی دعوت کرد این در حالی است که آنها با  کوچکترین مشکلی ایران را ترک کردند. 

نقوی حسینی گفت: عزم و اراد‌ه‌ای در فروش نفت و مقابله با تحریم و بحران‌های پیش‌رو در وزارت نفت و شخص زنگنه وجود ندارد. این در حالی است که ما در شرایطی هستیم و آمریکایی‌ها تمام تلاش‌های خود را علیه کشورمان به کار بسته‌اند تا بتوانند تولید نفت و دیگر حامل‌های انرژی در ایران را تعطیل کنند.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی باید فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه نفت و تولیدات وابسته به آن با استفاده از راه‌حل‌های نوین به منظور دور زدن تحریم‌ها صورت گیرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی افزود: ۷۲ نماینده‌ای که نامه اخیر در خصوص عدم اهتمام لازم زنگنه برای دور زدن تحریم‌ها را امضا کرده‌اند معتقدند روند مدیریتی زنگنه ضدتحریمی نبوده و این وزارتخانه در این خصوص اقدامات لازم را تدبیر نکرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «زنگنه اهتمام لازم را برای عبور ایران از تحریم‌های ظالمانه ندارد» خواستار پیگیری این موضوع شدند. 

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.