ورامین در مسیر پیشرفت

خبر تاریخ خبر: 1397/11/24

شهرستان ورامین امروز قدم های بزرگی در مسیر توسعه و پیشرفت برداشت،چند کلنگ زنی و چند افتتاح توسط معان استاندار تهران اههم این اقدامات بود.

دیار 15 خرداد امروز قدم بزرگی در مسیر پیشرفت و توسعه برداشت و شاهد افتتاح و یا کلنگ‌زنی پروژه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و تفریحی بود.

روز پرفعالیت ورامین  از ساعت 13 دیروز با حضور نعمت الله ترکی معاون استاندار تهران،حسین کاغذلو فرماندار ، حسین دهقان شهردار و جمعی از کارمندان و خبرنگاران  با افتتاح ساختمان جدید  شورای شهر ورامین آغاز شد.

افتتاح ساختمان جدید شورای شهر

ساختمان جدید شورای اسلامی شهر ورامین در سه طبقه با اعتباری بالغ بر 40 میلیار ریال و در مساحت 600متر مربع ساخته شده است که شامل سالن جلسات، اتاقات اداری و اتاق نگهبانی میباشد  که نمای سنتی آن بسیار چشم نواز است .

کودکان ورامین بهار99شهربازی دارند

 

پس از افتتاح ساختمان جدید شورای اسلامی شهرستان ورامین و بوستان فاطمیه به متراژ ۴ هزار و ۷۰۰ متر مربع و با ارزش ۱۶ میلیارد ریال، نوبت به آیین کلنگ‌زنی شهربازی "پانزده خرداد" که قرار است توسط بخش خصوصی ساخته شود، رسید. طبق اظهارات مسئولان و پیمانکاران، این شهربازی تا بهار ۹۸ آماده بهره‌برداری می‌شود و تمام دستگاه‌های آن که تعدادشان به حدود ۲۳ الی ۲۴ دستگاه نوین می‌رسد، در داخل و توسط نیروهای متخصص داخلی ساخته خواهد شد.

گفتنی است، طبق اظهارات بومی‌های ورامین این مکان در گذشته هم شهربازی بوده اما این بار قرار است تا دستگاه‌های نوین و مجهزتری در آن تعبیه شود.

به گفته حسین دهقان شهردار ورامین، پیمانکار (شرکت آریاگستر) وعده کرده تا این پروژه را حتی زودتر از موعد مقرر که ۱۵ ماه است، تحویل دهد. احداث پروژه شهربازی «پانزده خرداد» ورامین مبلغی حدود ۱۵ میلیارد تومان آب می‌خورد و در مساحتی حدود ۲۲ هزار متر ساخته می‌شود.

اشتغال زایی برای 12 جوان با افتتاح گلخانه شیرکوند

این گلخانه برای ۸ نفر به صورت مستقیم و ۴ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی می‌کند و اگر توسعه یابد هم می‌توانیم برای اعضای بیشتری اشتغالزایی کنیم.

لازم به ذکر است، ذوالفقاری مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی استان تهران نیز در این سفر معاون استاندار تهران را همراهی می‌کرد که مشروح گفت‌وگوی وی با خبرنگاران  که حاوی اخبار خوشحال‌کننده‌ای در حوزه کشاورزی است هم به‌زودی منتشر می‌شود.

نزدیک به غروب بود که نوبت به افتتاح ساختمان دهیاری موسی‌آباد و  میدان‌های جدید مادر در شهرک رضی به مساحت ۴۲۰ متر مربع و شهدای حرم رسید.

     

افتتاح سی متری میر کبیر(کهنه گل)

شهردار ورامین در حاشیه افتتاح میدان شهدای حرم و بلوار سی متری امیرکبیر(شهدای کهنه گل)، ضمن تشکر از اهالی کهنه‌گل به دلیل همکاری با شهرداری بیان داشت: چندین سال است که کامیون‌ها و اتوبوس از خیابان بیهقی با عرض فقط هشت متر حرکت می‌کنند و باعث ایجاد ترافیک در تقاطع خیابان شهید بهشتی و بیهقی می‌شوند.

وی گفت: همین موضوع باعث ناراحتی مردم شده بود اما با بازگشایی بلوار سی متری امیرکبیر(شهدای کهنه گل) مشکل ترافیک این منطقه حل می‌شود و کاهش سوانح رانندگی نیز از دیگر مزایای افتتاح این پروژه است.

در تکمیل اظهارات شهردار ورامین یادآور می‌شود، طول این پروژه ۲ کیلومتر می‌باشد و حدود ۱۲۰ میلیارد ریال برای بازگشایی آن هزینه شده است.

در پایان امید است تا مسئولان استان تهران تمام تمرکزشان را بر روی توسعه و محرومیت‌زدایی از شهرستان‌های اطراف تهران بگذارند و با عمل انقلابی و جهادی در این مسیر نامی نیک از خود بر جای بگذارند.

 

اطلاعات

نویسنده : مژده بيک مراد

منبع : ورامین نامه

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.