به مناسب دهه فجر انجام شد ویزیت رایگان 795 بیماران نیازمند در ورامین

خبر تاریخ خبر: 1397/11/20

در اردوی 2 روزه که با همکاری تیم پزشکی بسیج سازندگی 795 بیمار ویزیت شده و تحت درمان قرار خواهند گرفت.


سعید تاجیک فرمانده سپاه شهرستان ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ورامین اظهار داشت: یکی از ماموریت‌هایی که سپاه پاسداران و همچنین بسیج بعد از تشکیل سازمانی پیگیر آن بوده و طی چهل سال گذشته نیز در این خصوص توانسته است خدمات بسیار خوبی نیز ارائه کند، محرومیت‌زدایی بوده است.

وی با بیان اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی کمترین رسیدگی به محرومین حتی در استان تهران نیز نمی‌شد، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بسیجیان و پاسداران با تأسی از خداوند متعال وارد صحنه شده و در زمینه‌های گوناگون مانند ساخت خانه محرومین، اهدای بسته‌های غذایی، اقدامات فرهنگی و همچنین گروه‌های پزشکی از نمونه این اقدامات است.

فرمانده سپاه ورامین تصریح کرد: هماهنگی‌هایی با ادارات و سازمان‌های مختلف شهرستان ورامین صورت گرفت تا بتوانیم طرح رهنمون که طرح ویزیت رایگان محرومین است را به بهترین شکل ممکن در سطح شهرستان ورامین اجرایی کرده و از نظر بهداشتی نیز خدمتی به محرومین شهرستان ارائه کنیم.

مریم دولتخواه مسؤول پیروان عترت واحد خواهران هیئت رزمندگان اسلام شهرستان ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ورامین اظهار داشت: چهاردهمین دوره طرح ویزیت رایگان با همکاری خیریه بشارت مهر در منطقه ورامین در حال برگزاری است که دوره‌های قبلی در نقاط مختلف شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا بوده و این مرحله نیز در ورامین در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: این طرح از ابتدای سال در نقاط مختلف شهر قرچک، شهر پیشوا، شهر ورامین، خیرآباد و جوادآباد برگزار شده است و این دوره نیز با محوریت شهر ورامین در حال اجرا بوده و افراد مورد نیاز به معاینات این تیم پزشکی از نقاط دیگر شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا به مدرسه لاله‌های انقلاب ورامین فراخوانده شده‌اند.

مسؤول واحد خواهران هیئت رزندگان اسلام ورامین بیان کرد: این تیم پزشکی ۵۴ نفره خدماتی مانند اپتومتریست، چشم پزشکی، دندانپزشکی، داخلی، اطفال، زنان، عمومی و دیگر قسمت‌ها را به مراجعه‌کنندگان که از قبل مشخص شده‌اند معاینه کرده و توصیه‌های لازم جهت درمان را به بیماران خواهند داشت.

وی در خصوص هزینه دارو و طول درمان بیماران نیز تصریح کرد: قسمتی از داروهای عمومی توسط خیریه در اختیاران بیماران قرار گرفته و داروهای تخصصی نیز بعد از تهیه کردن برای بیماران تحویل آن‌ها داده می‌شود و بیمارانی نیز که نیاز به درمان تخصصی و عمل دارند نیز به بیمارستان‌های بقیه‌الله تهران و همچنین بیمارستان شهید مفتح ورامین اعزام شده و به صورت رایگان درمان می‌شوند.

دولتخواه خاطر نشان کرد: شبکه بهداشت، سپاه، آموزش و پرورش، فرمانداری، بیمارستان بقیه‌الله، شهرداری و دیگر سازمان‌ها در اجرای این دوره از طرح ویزیت رایگان که به مدت دو روز در حال اجرا است همکاری بسیار خوبی با ما داشته‌اند.

مسؤول واحد خواهران هیئت رزندگان اسلام ورامین خاطرنشان کرد: در این اردوی ۲ روزه که با همکاری تیم پزشکی بسیج سازندگی ۷۹۵ بیمار ویزیت شده و تحت درمان قرار خواهند گرفت.

اطلاعات

نویسنده : Maryam yousefi

منبع : خبرگزاری فارس

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.