محوطه برج علاءالدوله ورامین با نظارت میراث حفاری می شود

خبر تاریخ خبر: 1397/11/16

رئیس دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورامین گفت:حفاری های صورت گرفته در محوطه برج تاریخی علاءالدوله ورامین با نظارت میراث فرهنگی انجام می شود.

به گزارش ایرنا، برج آرامگاهی علاء الدوله ورامین به عنوان یکی از آثار شاخص معماری استان تهران محسوب می شود که جزو نخستین آثار تاریخی ایران است که در تاریخ 15/10/1310 به شماره 175در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. 
سید علاء الدین حاکم ری بوده و نسب آن حضرت زین العابدین (ع) می رسد و بر روی مزار آن برجی را بنا شده که از نظر معماری کاملا منحصر به فرد بوده و سبک معماری آن چشم نواز است.
این برج یکی از قدیمی ترین نمونه برج های آرامگاهی کشور است که در فاصله زمانی سده هفتم هجری قمری ساخته شده است.
در سال های گذشته و در حاشیه این برج آرامگاهی، پست برقی احداث شده که تأمین برق بخش زیادی از شهر ورامین شامل خیابان های مسجد جامع ، شهدا ، طالقانی و مجتمع ادارات ورامین را بر عهده دارد.
سال گذشته مناقشه بین اداره اوقاف و امور خیریه و شرکت توزیع برق ورامین بر سر مالکیت ساختمان پست برق تا قلع و قمع پست برق نیز پیش رفت ولی با مصالحه ای که بین این دو اداره صورت گرفت، ساختمان پست برق حاشیه برج علاءالدوله بین اداره اوقاف و برق تقسیم شد و پست برق سیاری برای تأمین برق مرکز ورامین در محوطه برج علاءالدوله مستقر شد.
حال پس از چندین ماه شرکت توزیع برق ورامین به منظور استقرار پست ثابت اقدام به حفاری محوطه برج تاریخی علاءالدوله کرده، اقدامی که با واکنش برخی از دوستداران آثار تاریخی شهرستان ورامین مواجه شده و این حفاری را عاملی برای صدمه زدن به سازه این اثر تاریخی می دانند.
رئیس دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ورامین به خبرنگار ایرنا گفت: اداره برق ورامین به منظور جابجایی پست سیار، باید به کابل های برقی که از پست قدیمی به خیابان های اطراف منشعب شده بود دسترسی داشته باشد.
ژیلا خدادادی افزود: جمع آوری پست سیار برق از محوطه برج علاءالدوله اولویت میراث فرهنگی است و به این دلیل اجازه حفاری در عمق حداکثر یک متر و عرض 50 سانتی متر به اداره برق داده شده تا مسیر کابل ها شناسایی و با کابل کشی جدید، این مشکل برطرف شود.
وی اظهار داشت: در تمام زمان حفاری، رئیس حفاظت میراث شهرستان ورامین در محوطه برج حضور داشته و تمامی مراحل با نظارت دفتر میراث صورت گرفته است.
وی تأکید کرد: این حفاری امشب به اتمام رسیده و تا پایان ایام الله دهه مبارک فجر، پست سیار نیز از محوطه برج جابجا می شود
خدادادی گفت: حفاری صورت گرفته به هیچ عنوان به برج آسیبی وارد نمی کند.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
شهرستان ورامین بیش از 400 اثر و محوطه تاریخی دارد که از این تعداد،78 اثر در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

اطلاعات

نویسنده : Maryam yousefi

منبع : خبرگزاری ایرنا

تبلیغات

دوره آموزش غواصی مبتدی تا مربیگری
آموزش دوره های CMAS و SSI
آموزش ویژه بانوان با مدرسان درجه یک خانم در کشور
آموزش ویژه آقایان، آموزش غواصی ویژه کودکان بالای 8 سال
همه دوره ها با ارائه مدارک معتبر بین المللی از فدراسیون غریق نجات و غواصی می باشند. با فراگیری غواصی علاوه بر تجربه لذت بخش تماشای شگفتی های زیر دریا، میتوانید وارد یک صنعت و ورزش پولساز و مفرح شوید. منتظر حضور سبزتون هستیم.
اینستاگرام ما campdiver
سامانه صدای مشاور با توجه به گسترش خدمات مشاوره تلفنی، مشکلات خطوط 909 و سایر خطوط ارزش افزوده و همچنین سیاست های جدید وزارت ارتباطات در محدود سازی این خدمات، مجموعه پارس فرتاک، سامانه صدای مشاور با قابلیت های منحصر به فرد را به شما پیشنهاد می نماید. با فراگیری غواصی علاوه بر تجربه لذت بخش تماشای شگفتی های زیر دریا، میتوانید وارد یک صنعت و ورزش پولساز و مفرح شوید.
قابلیت های سامانه شامل سایت، اپلیکیشن و مرکز تماس
1-امکان مدیریت مشتری(مشاهده مشخصات و ...)
2- امکان ارسال پیامک برای مشتریان
3- گزارشگیری مناسب از میزان خرید شارژ
4- گزارشگیری از میزان مکالمات انجام شده در طول روز، هفته، ماه و ...
5-گزارشگیری از عملکرد کارشناسان و میزان پاسخگویی هر کدام
6- امکان نظرسنجی کارشناسان توسظ مشتریان
7- امکان دادن آفر و طرح های تشویقی به مشتریان
8- امکان مدیریت تقسیم تماس بین کارشناسان و اولویت دهی به ترتیب پاسخگویی کارشناسان
9-امکان انتقال تماس به خارج و یا حتی موبایل کارشناس
10- امکان تعریف بسته های مشاوره با نرخ های دلخواه
11- خرید شارژ از طریق اپلیکیشن و سایت توسط مشتریان
12-اعلام پیغام خرید مجدد شارژ، قبل از اتمام آن
13- امکان درج مطلب، مقاله، آموزش و ... بر روی سایت.
مزایای سامانه برای مشتریان
1- تسهیل در زمینه خریداری شارژ و پرداخت هزینه مشاوره
2- مدیریت تماس، گزارش گیری از میزان خرید شارژ، میزان مکالمه و شارژ باقیمانده
مزایای سامانه برای مراکز مشاوره این سامانه مشکلات پرداخت هزینه، مدیریت تماس و زمان مشاوره، مدیریت پاسخگویی و عملکرد کارشناسان، معرفی مرکز شما به سایر مشتریان موجود در سامانه را به نحوی مطلوب و ارزنده برای مراکز مشاوره تسهیل میکند. در صورت تمایل امکان ارایه توضیحات بیشتر بصورت تلفنی یا حضوری وجود دارد. منتظر حضور سبزتون هستیم.
اینستاگرام ما parsfartak

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.