مدیر آموزش و پرورش شهرستان ورامین: ورامین 50هزار دانش آموز در حال تحصیل دارد

خبر تاریخ خبر: 1397/11/13

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ورامین گفت:شهرستان ورامین 50 هزار دانش آموز دارد و26 هزار دختر و 23 هزار پسر که 10هزار نفر آن متعلق به اتباع است و ورامین بعد از پاکدشت از لحاظ دانش اموز اتباع رتبه دوم استان تهران را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ورامین نامه،محمدی عصر امروز در جلسه نهضت اطلاع رسانی مسئولان  ورامین در جمع خبرنگاران گفت:قبل از انقلاب شهرستا ن ورامین  دبیرستان  دخترانه نداشت و تنها مدرسه رشته های نظری مدرسه شهید شیرازی  کارخانه قند بود که از کل دشت ورامین  دانش آموز داشت و این حجم از مراجعه کننده در یک کلاس آموزش داده می شدند.

وی گفت:قبل ازانقلاب روستا های ورامین به ندرت دارای مدرسه بود که به برکت وجود انقلاب اسلامی در ورامین  همه از نعمت تحصیل برخوردار هستند.

وی افزود:از دستاورد های انقلاب اسلامی  در شهرستان ورامین این است که قبل از انقلاب و جدایی شهرستان های پیشوا و قرچک از ورامین این دشت تنها دارای 8 مدرسه بوده است، این در حالی است که در حال حاضر 305 مدرسه در این شهرستان  داریم که 118 ساختمان دولتی و باقی ان غیر دولتی است.

محمدی اظهار داشت:اولین اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ورامین احداث شده است.

آموزش و پرورش ورامین

 

وی تصریح کرد:قبل ار انقلاب تعداد نیروهای فرهنگی دارای لیسانس شهرستان ورامین به تعداد انگشتان دست نمی رسید  ولی امروز تعداد بسیاری از30هزار نیروی فرهنگی ورامین دارای مدرک دکتری و کارشناسی ارشد هستند ودر حوزه های مختلف علمی و پژوهشی و... صاحب سبک و نظر می باشند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ورامین افزود:به برکت استقرار انقلاب اسلامی در ورامین خیرین مدرسه ساز در کنار دولت  مدارس زیادی را در سطح شهر و روستاهای  ورامین تاسیس کرده اند و در کنار آنها مجمع خیرین معلمان است که معلمان و فرهنگیان ماهانه مبلغی را از حقوق خود به حساب این مجمع واریز میکنند.

وی  با اشاره به اینکه 50درصد مدارس ورامی عمر بالای 40سال دارد گفت:این مدارس رور به روز به سوی فرسودگی بیشتر میرود تا جایی که میراث فرهنگی  ورامین روی قسمتی از دبیرستان ارشاد عمر اباد دست گداشته است و این مهم افزایش هزینه برای مدارس را به شدت افزایش داده است.

محمدی ادامه داد:دریافت هر گونه پول و وجهی در مدارس دولتی ممنوع و غیر قانونی است،و فقط طبق قانون و مجوز صادر شده در یک صورت آن هم  با موافقت انجمن اولیا و مربیان وبدون هیچ اجباری مدارس میتوانند کمک های مردمی ر دریافت کنند.

اطلاعات

نویسنده : مژده بيک مراد

منبع : ورامین نامه

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.